V kategorii kadetek cyklokrosového národního poháru obsadila druhé místo, stříbrnou medaili si přivezla i z mistrovství republiky v Kolíně. „Jelo se na specifické písčité trati a docela mi to vyhovovalo. Ani na první místo nechybělo mnoho, ale na Janu Czeczinkarovou jsem neměla,“ říká k výkonu svému i oddílové kolegyně.

Celá letošní sezona začala pro Elenu Vaníčkovou velmi slibně. Vyhrála závod českého poháru MTB v Okrouhlé u Boskovic, zvítězila i v silničním poháru v Plzni. Při tréninku na závod v Aši si ale vykloubila loket a přišla více jak dvouměsíční pauza. Ta se pak dlouho projevovala na následných výsledcích.

Příprava na novou sezonu začne hned po vánočních svátcích. „Pokud počasí dovolí, bude to hlavně na běžkách. Když to jde, trénujeme na tratích v okolí trutnovské paradráhy. V půlce ledna jedeme s oddílem na zimní soustředění do Harrachova.“

Dobře si v cyklokrosové sezoně vedl ve stejné kategorii i Pavel Křížek z Trutnova, jezdící za stejný oddíl. Loňský vítěz českého poháru v žácích postoupil prvním rokem mezi kadety a na mistrovství republiky i v celkovém pořadí poháru skončil desátý.