Slavia TU Liberec - Dalmach Turnov 7:4 (4:1)

Domácí se tlačili do útoku, ale jako první udeřil Turnov. Ten nejprve zahrozil Danielem Hurtem, jenž mířil do tyče. V 5. minutě se už ale stejný hráč prosadil, když si asistenci připsal Kratochvíl. Otěže ale následně definitivně převzali hráči Liberce a už po dalších pěti minutách vedli. Skvěle chytající Prokopec držel hosty nad vodou, spoluhráče v poli ale k dalším střeleckým úspěchům nevyburcoval. Slavia naopak do půle přidala další dva góly.

Turnov přijel k utkání oslaben, což se definitivně projevilo po změně stran. Domácí byli ve velkém trháku, Dalmach stíhal jen korigovat. „Přijeli jsme k utkání oslabeni hlavně v útoku. Slavia byla tentokrát jednoduše lepší a zaslouženě vyhrála," řekl hrající trenér Turnova Aleš Krejčík.

„Z obou stran to bylo bojovné utkání, i když s řadou nepřesností. Měli jsme ho pevně ve svých rukách. Musím ale přiznat, že jsem to čekal horší. Tým Turnova mě trochu zklamal," řekl trenér domácích Lukáš Dubový.

Branky: 8. Bláha, 10. Suchomel, 14. Kraus, 19. Krejčík, 23. Krasnický, 31. Prášil, 38. Prášil - 5. Hurt, 26. Vítek, 38. Hurt, 39. Hurt. Dalmach Turnov: Prokopec - Bakeš, Vítek, Mencl, Pařízek, Krejčík, Kratochvíl, D. Hurt.

Ostatní výsledky: Mělník Démoni - Česká Lípa 4:3, Benešov - Kadaň 11:3, CF Litoměřice - F.A. Zole Česká Lípa 4:4, Chotěboř - Ústí nad Labem 7:4, Písek Gardenline - Litoměřice 5:2.

Štěpán Havel pěti góly rozhodl derby

Víkendové utkání mezi druhým a třetím celkem tabulky krajského přeboru nabídlo jednoznačnou záležitost pro doubravský Jizeran. Ten tak poskočil na druhé místo, rezerva Dalmachu se propadla na pozici čtvrtou.

Jizeran - Dalmach B 9:3 (3:1)

Největší postavou městského derby se stal Štěpán Havel. Obranu soupeře zatížil hned pěti góly. Už v poločase Jizeran vedl, favorizovaná druholigová záloha Dalmachu byla nakonec ráda, že neodjela s „desítkou".

Branky: Š. Havel 5, Halfar, J. Bárta, Tvrdý, Nedošetko Bernard 2, Zdražil.

Ostatní zápasy: Reas Č. Lípa - Legnex Jablonec n. N. 5:6 (3:3), Slavia Liberec B - F.A. Zole Č. Lípa B 14:7 (7:4), TTNF Liberec - Démoni Česká Lípa B 7:2 (2:1), Inter Interma Liberec - Alex Liberec 9:3 (2:1).

(jp, cih)