Indoss Plzeň – FC Dalmach Turnov 5:3 (1:2)

„Už při cestě do Plzně nás zastavila hromadná nehoda u Prahy, takže k zápasu jsme se dostavili až na osmou hodinu a na připravení k zápasu jsme měli pouhých 10 minut,“ poznamenává nepříznivé okolnosti začátku zápasu turnovský Aleš Krejčík.

Kupodivu právě Turnováci již v 5. minutě vedli 2:0, když Kulhánek dvakrát z brejku mířil přesně. Indoss byl zaskočený a hosté mohli díky Krejčíkovi s Bakešem skóre ještě navýšit, tentokrát byl ale brankář domácích na svém místě.

Ke konci první půle hráči Indossu zavřeli Turnovské před jejich brankou, dokonce dvakrát trefili tyč a břevno. Brankář Horáček pak zlikvidoval několik dalších slibných střeleckých pokusů domácích. Minutu před koncem poločasu ovšem jednou zaváhali a Indoss snížil na poločasových 2:1 pro Dalmach.

„To, čeho se všechny hostující mužstva v Plzni obávají se naplnilo na začátku druhé půle, když nás domácí dvakrát přečíslili a rázem byl stav 3:2 pro ně,“ osvětluje obrat v zápase Krejčík.

Poté přišlo od rozhodčích několik odpískaných faulů a Indoss kopal desetimetrový kop, který s přehledem proměnil. Dalmach ještě dokázal vystrčit růžky po úniku Bernarda, který snížil na rozdíl jedné branky. Rozhodčí ale za pár okamžiků opět nařídili za faul desetimetrový kop a Indoss znovu utekl na rozdíl dvou branek – 5:3.

Ke konci druhé půle hosté zatlačili domácí a vynutili si kopání dvou desetimetrových kopů, bohužel Horáček ani Škréta, který dokonce trefil tyč, brankáře domácích nepřekonali. Dalmach tak z Plzně odjel s prázdnou. „Ostudu jsme ale snad s prvním týmem tabulky neudělali,“ dodal Aleš Krejčík.

V příštím utkání se turnovští futsalisté představí v neděli 7. března doma od 19 hodin proti poslední Slavii TU Liberec.

Branky Dalmachu: Kulhánek 2, Bernard. Rozhodčí: Brejník, M. Černý. Diváků: 30. Sestava FC Dalmach: Horáček – Škréta, Bakeš, Bernard, Kratochvíl, Krejčík, Kulhánek, J. Mencl.