Ačkoliv by nyní v tabulce posledních deseti kol figuroval na druhém místě, v kontextu se zpackanou úvodní částí soutěže se musí spokojit „pouze" se vřavou o pátou příčku.

O víkendu hráči z Pojizeří vyzráli na dalšího soka. Tentokrát se však jednalo o výhru povinnou, protože mezi oběma soupeři zeje v tabulce pořádná propast. Litoměřický Radobýl je již jistým sestupujícím klubem a jeho bodový zisk v Turnově by se stal překvapením.

Do konce soutěže nyní zbývají odehrát pouhá tři kola. Turnov reálně může bojovat o 4. místo v tabulce, zároveň se však musí ohlížet také směrem dolů, kam jeho cesta v případě jakékoliv prohry bude daleko rychlejší a strmější.

Turnov – Radobýl Litoměřice 8:4 (3:3)

Předposlední tým tabulky přijel do Českého ráje s defenzivní taktikou, Dalmach naopak musel po celé utkání dobývat. Radobýl se ale spoléhal na smrtící protiútoky. A z jednoho takového se také dostal do vedení. Domácí sice díky brankám Krejčíka, Kroupy a Kratochvíla stav otočili, poločas však skončil nerozhodně 3:3.

Kdo čekal pozměně stran drtivý nástup Turnova, musel si na něj počkat déle. Úvodní minuty dál řešení tajenky neodkrývaly, výsledek byl stále vyrovnaný. Do dvougólového trháku utekli domácí až ve 31. minutě, kdy Daniel Hurt dával na 6:4. Soupeř pak v marné snaze o vyrovnání vsadil na hru bez brankáře, góly ale stříleli jen domácí. V turnovském dresu se blýskli Kroupa s D. Hurtem, kteří zaznamenali hattrick.

Branky: D. Hurt 3, Kroupa 3, Krejčík, Kratochvíl. Dalmach Turnov: Koubus – Krejčík, Vítek, Šteffan, Mencl, D. Hurt, V. Hurt, Kratochvíl, Kroupa.

Ostatní zápasy: Démoni Česká Lípa – Benešov 15:4 (11:0), Mladá Boleslav – Chotěboř 2:4 (1:3), Písek – Ústí n. L. 1:7 (1:2), Plzeň – F. A. Zole Česká Lípa 7:2 (5:1), Jablonec n. N. – GL Litoměřice 4:5 (0:2).

12. F. A. Zole Č. Lípa 19 3 3 13 64:114 12

Příští kolo: F. A. Zole Č. Lípa – Démoni Č. Lípa, Benešov – Turnov (neděle 20.00, SH Neveklov), Radobýl Litoměřice – Jablonec n. N., GL Litoměřice – Písek, Ústí n. L. – Mladá Boleslav, Chotěboř – Plzeň.