Ideální možnost ke stáhnutí náskoku elitní dvojice na čele tabulky. Jak hráči Hradce Králové, tak Mělníka totiž prohráli. Díky tomu v případě nedělního vítězství mohl Dalmach Turnov ještě reálně pomýšlet na 2. místo. To je ale zřejmě definitivně pasé. Prohra s F.A. Zole Česká Lípa plány hatí.

Dalmach Turnov – F.A.Zole Česká Lípa 6:9 (3:4)

Hosté do utkání 14. kola vstoupili lépe. V 5. minutě neudržel gólman Koubus tvrdou střelu a Vodrážka následně dorazil míč do sítě. O minutu později ale bylo zásluhou lobu Petříka vyrovnáno. V téže minutě šel dokonce Turnov do vedení po přímém kopu Jíry. Ten umístil do sítě D. Hurt.

Petřík a bratři Hurtové pak mohli skóre navýšit, ale celá řada slibných příležitostí neskončila mezi třemi tyčemi. Přesto Turnov skóre znásobil. Tentokrát zamířil přesně do šibenice Vojtěch Hurt.

Uspokojení či lehkovážnost? To, co se následně domácím hráčům přihodilo, se často nevidí. Do první přestávky totiž nejenže ztratili dvougólové vedení, ale odcházeli do pauzy s mankem. Hosté totiž v poslední čtyřminutovce třikrát udeřili.

Ve druhé půli si domácí hráči vytvořili soustavný tlak. Především prvních pět minut byla Česká Lípa přikována před vlastní branku, ale paradoxně skóroval jen V. Brož a upravil na 3:5. Gólová přestřelka ale pokračovala a červenobílým se podařilo vyrovnat! Bohužel pro domácí to ale byly znovu „fazole", které byly střelecky efektivnější. Během několika vteřin získaly ztracený náskok dvou branek zpět. Ve 36. minutě pak snížil z rohového kopu (nařízený po Jírově neproměněném desetimetrovém kopu) Petřík. Pak už se ale trefovali jen Českolipští a přeskočili tím Turnov v tabulce.

V této chvíli mají Turnováci za sebou už další utkání II. ligy. Včera večer totiž sehráli zápas v Benešově. O výsledku bude Krkonošský deník informovat příští týden.

Branky: Petřík 3, V. Hurt 2, D. Hurt – V. Brož 4, Vodrážka 3, Havlásek, Z. Brož. Dalmach Turnov: Koubus – Jíra, Krejčík, Bernard, Bakeš, V. Hurt, D. Hurt, Vávra, Petřík.

Ostatní výsledky: Litoměřice – Dobřichovice 5:1 (2:0), Kadaň – Benešov 1:4 (1:1), Brandýsek – H. Králové 5:3 (2:2), Běloves – Liberec 2:13 (0:6), Chotěboř – Mělník 7:5 (4:3).

Jizeran s debaklem

Jizeran Doubrava prožívá výsledkovou krizi a hodně rychle klesá tabulkou krajského přeboru. Ve víkendovém futsalovém zápase s Interem prohrál vysoko 2:12 a klesl až na desáté místo. Opačným směrem díky výhrám putuje turnovské „béčko". Rezerva druholigového Dalmachu porazila Jasip a ve vyrovnané tabulce je aktuálně osmá.

Výsledky: Inter – Jizeran 12:2. Br. hostů: Nedvěd, Šelemberk. Dalmach B – JASIP 5:4. Br. domácích: Kratochvíl 3, Pařízek 2. Yankees – Alex 3:4, TTNF – Prašivky 5:4, F.A. Zole B – Démoni B 7:3, Legnex – Greeens 6:8.