Atletičtí fanoušci v městě už netrpělivě vyhlíží datum 27. května. To na místním stadionu opět proběhne Memoriál Ludvíka Daňka, který do Pojizeří naláká nejen diskaře či koulaře světové úrovně, ale také absolutní českou špičku v dalších disciplínách.

Ještě předtím však příznivci královny sportu zaměří svůj zrak na prvoligovou soutěž mužů. Právě o víkendu totiž v Liberci odstartuje nový dlouhodobý ročník, v němž se, stejně jako vloni, představí také turnovští atleti.

„Získali jsme z Mladé Boleslavi posily. Dorazil třeba vrhač Jan Dvořák nebo skokan Jan Matějček. K dalším oporám by měli patřit i Jaromír Mazgal, Jan Formáček a Luboš Gaisl, který si nedávno v Jičíně zlepšil osobní rekord v běhu na 3000 metrů," vyjmenovává novinky před sezonou šéftrenér turnovské atletiky Aleš Drahoňovský.

Do sestavy Turnova se navíc po zranění vrací další běžec Radek Groh. Na úvodním ze čtyř kol by se měli v barvách týmu z Českého ráje představit i reprezentační lyžaři Martin Koukal, Aleš Razým nebo Čestmír Kožíšek. V týmu zůstává i vrhačská legenda Petr Stehlík.

První kolo národní ligy proběhne v neděli od 11 hodin v Liberci. Další zastávky budou v Jablonci nad Nisou, Děčíně a závěrečný čtvrtý díl pohostí Turnov. Hlavním cílem pojizerského oddílu v sezoně bude znovu umístění v klidném středu osmičlenné tabulky. Obhajovat bude loňské 6. místo, které obsadil v premiérové sezoně po sestupu z extraligy.

Poté se celý oddíl i fanoušci budou těšit na Memoriál Ludvíka Daňka. Legendární především vrhačský mítink, který je součástí české extraligové soutěže, proběhne v úterý 27. května.

Memoriál LD
15. ROČNÍK

KDY: úterý 27. května 2014
KDE: Atletický stadion Turnov
JUBILEUM: 50 let od Daňkova světového rekordu

Mítink je součástí Česká spořitelna atletické extraligy.