SO a NE 17.30: Kara Trutnov - BLK VŠE Praha. Končí sranda. Basketbalistky Trutnova ve středu zakončily boje v nadstavbové části, když na domácí palubovce podlehly hradeckým rivalkám 66:75. Již zítra se ale vrhnou do play off. Díky tomu, že Kara obsadila třetí příčku, čeká na ni v osmifinále nováček soutěže, tým BLK VŠE Praha.

„Jsme favorit a věřím, že jako favorit sérii i zakončíme,“ neschovává se před začátkem vyřazovacích bitev trutnovský kouč Martin Petrovický.

Sám trenér Kary ale dobře ví, že jeho tým nečeká nic snadného. Do nelehké situace dostala družstvo řada zranění a z kádru vypadla hned pětice hráček. Také proto své zbylé opory ve středečním utkání musel šetřit, aby byly co nejlépe připraveny na důležitější část sezony. „Play off začíná už za tři dny a my jsme po sobotním utkání s VŠ Praha museli nechat klíčové hráčky odpočinout. Myslím, že ani Hradec není nějak extra spokojený s výsledkem. Vítězství týmu nakonec nepomohlo a určitě by ho raději vyměnili za to, kdyby se jim nezranila Míša Hartigová,“ litoval středečního soupeře Petrovický, jenž samozřejmě moc dobře ví, jaký to je pocit, kdy kvůli zranění přijde o členku základní sestavy.

„V situaci, v jaké jsme, si nemůžeme extra vyskakovat, i když s tím, co máme natrénováno a jaké výkony jsme doposud podávali, bychom to měli v sérii s VŠE Praha prodat,“ dodal Petrovický.

SO a NE 17.00: Sokol Hradec Králové - BK Lokomotiva Karlovy Vary. Chtěly je a dostaly je. Basketbalistky hradeckého Sokola narazí v osmifinále play off na vysněného soupeře tým z Karlových Varů. Série hraná na tři vítězná utkání začne dvěma víkendovými zápasy na východě Čech. Pokaždé se začíná v 17 hodin.

„Pro nás je to příjemný soupeř, kterého jsme si přály. Vyhovuje nám stylem hry,“ řekla bez obalu hradecká trenérka Romana Ptáčková. „Mají hodně střelkyň z trojkových vzdáleností a kvalitní pivotky. Ty jsou oporami družstva,“ vypočítává přednosti rivala.

Hradecké hráčky zvládly v posledním kole nadstavbové části A1 derby s Trutnovem. Pod Krkonošemi zvítězily o devět bodů (75:66), když zazářila rozehrávačka Lenka Bartáková (24 bodů).

Přesto Východočešky neodjížděly v dobré náladě. Zranění klíčové hráčky Michaly Hartigové zředilo veselou náladu.

„Má výron v kotníku. Na domácí zápasy se nestihne připravit. Do play off snad zasáhne ve Varech,“ přeje si Ptáčková a je znát, jak ji ztráta hvězdy týmu trápí. „Vypadla nám už druhá hráčka ze základní sestavy (mimo hru je také Ovsíková). Série asi nebude jednoznačná.“

Mladý kolektiv by se i tak měl s absencí Hartigové vyrovnat. Ptáčková družstvu věří, psychický kolaps si nepřipouští. „Holky jsou odolné. V sezoně to ukázaly. Vůbec si nepřipouštíme tlak play off. Chceme doma dvakrát vyhrát a do Varů odjet v klidu,“ dodala.