V letošní sezoně už prokázal dobrou formu vítězstvím na květnovém domácím šampionátu v Jablonci nad Nisou, kde vyhrál navzdory nepřejícímu deštivému počasí. Mezi juniory se blýskl skvělým výkonem 7272 bodů, což byl jeho nový osobní rekord.

V červnu se poté talentovaný desetibojař zúčastnil mezinárodního mítinku TNT Fortuna v Kladně, kde znovu vylepšil svoje maximum, a to na hodnotu 7314 bodů.

Po loňském zisku dorosteneckého titulu začal Helcelet trénovat s bývalým trojnásobným mistrem světa Tomášem Dvořákem a v letošní sezoně se tak díky jeho péči posouvá na nejvyšší českou vícebojařskou úroveň, kterou může potvrdit na ME v Srbsku.

„Je to pro mě první takhle velký mezinárodní závod, ale nemám se čeho bát. Formu cítím opravdu velikou, na předchozích letošních závodech nikdy nevyšlo počasí, přesto jsem si dvakrát posunul osobní rekord. Věřím, že nyní bych se mohl opět zlepšit až na 7500 bodů, což by mělo stačit na medaili,“ je přesvědčen Adam Sebastián Helcelet.

Turnovský atlet dále dodal, že v letošní letní sezoně zřejmě bude startovat za tým mužů AC Syner Turnov v extraligové baráži, ale účast v družstvu juniorů, které bude ve finále usilovat o medaili, ještě zvažuje.

„Ve stejném termínu mám totiž školní stáž v Anglii, takže si zřejmě dám v té době od závodění oddech,“ doplnil Helcelet. Mladý turnovský atlet musí při závodění ještě stíhat zdravotnickou školu v Praze, v čemž mu pomáhá individuální studijní plán. Juniorský evropský šampionát se v srbském Novim Sadu koná od zítřka do neděle Pro desetibojařské klání jsou vyhrazeny čtvrtek a pátek.