Do soutěže zasáhlo sedmadvacet školních výběrů složených ze žáků především z druhého stupně, které doplnila čtyři družstva ze spřátelené polské Szkoly Podstawowa. Po dvoudenním zápolení, jehož cílem bylo získání tzv. odznaku všestrannosti, nakonec všichni museli v pátek po obědě utéct před deštěm do sousední sportovní haly. Tento úprk však pomohl celé atmosféře slavnostního vyhlášení i předcházející exhibici.

V hale ZŠ Skálova Turnov totiž všichni měli možnost získat zajímavé autogramy, následně pak shlédli sportovní vzory v akci. Ve třech disciplínách se popasovali známí sportovci jako Pavel Benc, Zuzana Kocumová, Pavla Rybová-Hamáčková, Imrich Bugár nebo věkem žákům nejbližší odchovanci turnovské atletiky Adam Sebastian Helcelet či lomnického lyžování Tomáš Portyk. Nechyběla ani sympatická orientační běžkyně Michaela Gomzyk-Omová.

„Je to konečně pořádná velká akce pro děti, hodně se mi líbila. Pan Změlík to udělal velmi komplexně. Připomnělo mi to, když jsem začínal s atletikou já, bylo to opravdu hezké a bavil jsem se. Navíc už ani nevzpomenu, kdy jsem si zazávodil v Turnově naposledy, i když tohle byla jen legrace," řekl ke dvoudennímu zápolení Helcelet, jenž je odchovancem místního oddílu AC Syner Turnov a v současnosti už se jako desetibojař měří s kompletní světovou špičkou.

Cílem celého projektu je zejména důraz na sportování mládeže. Proto je mu široká podpora dodávána nejen na poli školní tělesné výchovy, ale také mezi sportovními kluby. Děti si totiž na různé škále disciplín mohou testovat dovednosti a v průběhu dalších měsíců či let následně mohou sledovat vlastní výkonnostní vzestup. Kromě tradičních odvětví jako jsou běhy nebo skok do písku, se soutěžilo například i v hodu medicinbalem, skoku přes švihadlo nebo v driblingu s basketbalovým míčem.

Celkovým vítězem se mezi kolektivy stali žáci domácí ZŠ Skálova Turnova. Na druhém místě se umístili nadějní sportovci ze ZŠ Františka Ladislava Riegra Semily, pomyslný bronz putuje do ZŠ 28. října Turnova.