CEWL

Kara Trutnov - Icim Arad 58:85 (13:18, 25:42, 41:66)

Body: Cadyová 17, Fallová 11, Vondráčková 7, G. Nagyová a Pazderová 6, Uhrová 5, Russellová 4, Ovsíková 2 McCarthyová 20, Gillová 18, Reidová 17, Karakasevićová 16, Dyerová 8, Lazaová 4, I. Nagyová 2. Rozhodčí: Hošek, Jeřáb. Fauly: 18:19. Trestné hody: 14/13 19/13. Trojky: 3:0. Diváci: 350.

Domácí hráčky zahájily duel dvoubodovými koši Vondráčkové s Pazderovou, stav 4:0 se ale rychlostí blesku změnil na 4:12 a od té chvíle měl hostující celek vývoj utkání pod kontrolou. Arad byl jasně lepším týmem, zápas mu sedl, naopak Rešetárova parta tentokrát zůstala za očekáváním.

Už v neděli může přijít náprava v ligovém souboji s VŠ Praha, který startuje v 17.00.

.. na slovíčko s manažerem Kary Trutnov Janem Braunem: 
„Šéf rumunského klubu se za vysokou porážku omluvil"

Třetí porážku v sezoně si ve středu připsaly basketbalistky Kary. Po Nymburku a pražské Slavii dobyl sportovní halu Komenského také rumunský mistr z Aradu. V souboji s obhájcem prvenství ve Středoevropské lize si domácí tým ani neškrtl.

Kara tímto duelem vstoupila do druhé desítky mistrovských zápasů v ročníku a i přes třetí porážku musí tým dosavadní vystoupení v sezoně hodnotit jako úspěšné. Potvrzují to slova manažera JANA BRAUNA (na snímku), jenž se o své dojmy podělil s Deníkem po středečním utkání.

Sezona 2015/16 je v plném proudu. Jak jste zatím s výkony družstva spokojen?

Třetí místo po první polovině základní části a bilance 8-2 je vynikající, obzvláště s ohledem na to, že se prakticky hned v úvodu, při stavu 2-2, zranily či onemocněly na delší dobu tři klíčové hráčky, všechny ze základní sestavy. Na hřištích soupeřů jsme dokonce vyhráli všechny zápasy.

Před aktuálním ročníkem doznal kádr spousty změn. Zatím to vypadá, že jste s trenérem Rešetárem měli šťastnou ruku. Vidíte to podobně?

Nechci předbíhat. Sezona se rozhoduje až v play off a naším hlavním cílem před sezonou bylo do něj při velké ligové konkurenci postoupit. Zahraniční hráčky zapadly do týmu výborně, skvěle jim to jde i s mládeží a dětmi na školách. Všechno je o tvrdé práci v tréninku, vůli a nasazení. To platí jak pro cizinky, tak pro české hráčky. Pouze s tímto přístupem se dá dosáhnout úspěšných výsledků.

Před více než měsícem jste se dostali do krizové situace kvůli řadě absencí. Vy jste zareagoval oslovením Michaely Uhrové. Jak vás to vůbec napadlo, a čekal jste, že na nabídku návratu do Trutnova kývne?

Situace byla velice kritická, vždyť najednou nám vypadly tři hráčky základní sestavy, navíc na delší dobu. Přemýšleli jsme o možných dostupných možnostech. Míšu jsem oslovil, jeden den si nechala na rozmyšlenou a nakonec se rozhodla pro návrat a pomoc našemu týmu ve svízelné chvíli. Za její přístup ke klubu jí patří velké ocenění. Původně jsme byli domluveni na měsíc, než se hráčky vrátí z marodky. Návrat na ligové palubovky se Míše povedl náramně, přeci jen je to hráčka s padesáti starty za reprezentaci. Jsme rádi, že jsme se teď dohodli, že tu bude hrát minimálně do konce roku. Potom se uvidí, jaká bude situace.

Do týmu zapadla skvěle a s ní v sestavě Kara rozjela sérii, která nyní čítá šest ligových vítězství v řadě. Vážíte si hodně momentální třetí příčky?

Velmi! Ani v plné sestavě jsme před sezonou tak vysoko možná ani neuvažovali. Chtěli jsme (a chceme) hlavně do play off. Hodně klubů se totiž výrazně posílilo a mají velké ambice. Stačí se podívat na Nymburk, který je v lize stále neporažený a prohrál jediné utkání v Eurocupu, a to ještě o tři body ve francouzském Landes.

Ve středu jste vstoupili do Středoevropské ligy. Jaký si zde dáváte cíl a co vám ukázal zahajovací duel se soupeřem z nejtěžší kategorie?

Ve Středoevropské lize chceme postoupit do Final Four čtyř nejlepších klubů soutěže. Pro nás je to třináctý start v pohárové Evropě. Je to skvělá možnost mezinárodní konfrontace. První utkání se nám vůbec nepovedlo, obhájce titulu Arad nás jasně přehrál. Potvrdil tak svoji suverenitu v této soutěži, v níž prohrál za pět let jen tři zápasy, z toho dva ve finále. Překvapil mě šéf rumunského klubu, který se mi přišel omluvit za tak vysokou porážku s tím, že oni zahráli extrémně dobře a podali nejlepší výkon v sezoně. Naopak nám to nevyšlo. Ale máme prý velmi dobrý tým a ten rozdíl nebyl adekvátní.

Tým si užil krátké volno a nyní před ním stojí velká výzva čtyři utkání během jediného týdne! Doma VŠ Praha a třízápasový evropský venkovní trip. Jak se těšíte?

Těšíme se na nedělní utkání v našem bouřlivém prostředí. Věříme, že po měsíční domácí pauze nás přijdou diváci podpořit. ´Triple trip´ Rakousko Slovensko Rumunsko jsme zvolili do volného ligového víkendu s tím, že města, v nichž hrajeme, jsou prakticky na trase. Logisticky se vše podařilo zajistit, ve čtvrtek hrajeme ve Vídni, v pátek večer v Šamoríně, který je hned u Bratislavy, a odtud zamíříme na nedělní utkání do rumunského Aradu, který leží u hranic s Maďarskem. Bude to tam výrazně blíž než kdybychom jeli na sólo zájezd.

Na co byste z pozice manažera klubu nalákal fanoušky před nedělním duelem s vysokoškolačkami?

Na začátek druhé poloviny základní části nejvyšší soutěže a souboj s družstvem, které vede nový reprezentační trenér Ivan Beneš. Působí v něm navíc naše odchovankyně Petra Záplatová či naše bývalá kapitánka Katka Nováková. Tým VŠ Praha se v poslední dobře výrazně zlepšil, navíc také působí ve Středoevropské lize. Pro diváky jsou připraveny ceny do losování vstupenek a SMS tipovačky na počet bodů. Budeme rádi, když v hale nezůstane moc volných míst. (to)