Do Strže v sobotu přijedou hráči moravského klubu HC Gumárny Zubří. Tým, kterým má velkou tradici, se v posledním období pravidelně snaží bojovat o titul – ale zatím neúspěšně.

Snad ani není třeba zmiňovat, jak velkými favority Valaši v utkání jsou. A že by duel na půdě nováčka podcenili? To také nehrozí. V boji o druhou příčku tabulky si zaváhání nemohou dovolit.

Házenkáři Zubří v letošním ročníku nastříleli suverénně nejvíce branek ze všech týmů, což jistě předznamenává jaký styl házené vyznávají. Výborná obrana v čele s kvalitními brankáři a bleskurychlý protiútok.

O tom už se konec konců měli možnost přesvědčit i Dvoráci v podzimním utkání. Na hřišti soupeře tým trenérské dvojice Hracha – Šulc držel krok asi dvacet minut, poté už nestačil. Zápas skončil debaklem 45:20. „My se letos především učíme a byla to pro nás svým způsobem cenná zkušenost,“ řekl po porážce o pětadvacet branek kouč Petr Šulc.

V týmu Zubří působí hned několik reprezentantů. Ať už dospělých nebo juniorských – Mika, Hrstka, Číp, Říha… Fanoušci se tak zítra určitě mají na co těšit.
Královédvorští by k zápasu měli nastoupit kompletní. Do sestavy se vrátí po odpykání trestu Jiří Groh. Přesto jeden muž oproti poslednímu vítěznému souboji s Frýdkem chybět bude. Jakub Kastner míří zpět do Dukly, odkud byl pod Krkonošemi na limitovaném měsíčním přestupu.

Utkání házenkáře ZUBR extraligy ve sportovní hale Strž začíná v 17 hodin.