Doba, v níž není sportovcům umožněno vykonávat jejich obvyklou činnost, přináší ideální prostor k ohlédnutí se za výkony v posledním období.

Podobně učinil trenér královédvorských atletů Antonín Malich, jenž vyzdvihl hned několik nadějných členů oddílu z města na Labi.

Ačkoliv letošní rok není pro většinu sportovců ideální, některé výsledky stály za zaznamenání. Například dvorští vrhači se statečně popasovali s tréninkovými podmínkami, které nejen jim ztížila situace, jež po celém světě nastala.

„Například Davidu Jarolímkovi, který jezdí trénovat do Hradce Králové k trenéru Milanu Brzkovi, se podařilo svými výkony probojovat na mistrovství České republiky žáků a žákyň. To se konalo v září v Třinci. V napínavém finále David poslal disk na značku 51,40 metrů a dosáhl tak na druhý nejlepší výkon tohoto roku. Ve druhé disciplíně, jímž byl hod kladivem, se mu také dařilo. Výkonem 46,13 metrů obsadil krásné páté místo,“ pochválil svěřence Malich.

Stanisiav Ježek už roky fotbal hraje. Teď navíc zkušenosti předává talentované mládeži.
Do přírody se může, takže o sebe se postarám, říká kantor, hráč a trenér Ježek

A nezůstalo jen u Jarolímka. Ve stejný den se totiž konalo 2. kolo krajského přeboru družstev a jednotlivců mladšího žactva v Jaroměři. Přebornicí kraje v běhu na 150 metrů se v čase 20,79 stala Adriana Davidová. Téhož umístění dosáhla i v běhu na 60 metrů (8,60 s).

Svým osobním výkonem (10,61 metrů) ve vrhu koulí pak vybojovala 4. místo Zuzana Sedláčková a ani chlapci nezůstali pozadu. Jakub Kňákal ve vrhu koulí výkonem 10,25 metrů získal stříbro a téhož umístění dosáhl i Jakub Lieser ve skoku vysokém, když překonal laťku vysokou 140 cm.

„Atletických závodů se neúčastní jen mladí atleti, ale i naši trenéři. Michal Sirový hostující v Trutnově, získal první a druhé místo v soutěži družstev mužů v hodu kladivem. Svým letošním výkonem 40,09 metrů se navíc zařadil na páté místo v celém kraji. Pro naše malé atlety je tak velkou inspirací,“ pochválil kolegu Antonín Malich.

Poslední závody této sezony se uskutečnily na stadionu pod Hankovým domem. A také zde dopadlo 3. kolo krajského poháru družstev a jednotlivců pro domácí oddíl nadmíru úspěšně. Adriana Davidová získala stříbrnou medaili na trati 300 metrů v čase 46,25. Téhož umístění dosáhla v běhu na 60 metrů časem 8,46.

Vůbec nejlepší umístění si připsala Zuzana Sedláčková, která svůj oštěp poslala na značku 31,38 metrů a ve své kategorii nenašla přemožitelku. Ve vrhu koulí ještě Zuzana získala body za 4. místo a Kateřina Ježková za 6. místo svým osobním výkonem.

V LOŇSKÉ SEZONĚ si Daniel Svoboda ve žlutozelených barvách Rodosu zahrál proti Jablonci. Nyní je na jeho straně.
Útočník Svoboda Podkrkonoší opustil. Teď hraje hokej za severočeský Jablonec

O necelou vteřinu unikla bronzová medaile chlapcům, kteří štafetu 4x60 metrů běželi ve složení Adam Šturma, Jakub Lieser, Adam Čeřovský a Adam Hulík.

„Mimo to ještě Adam Čeřovský ve skoku dalekém výkonem 4,41 metrů obsadil další čtvrté místo. Ve skoku vysokém Floortje Chrisstoffels skončila druhá a Jakub Lieser třetí, když oba překonali laťku 1,39 metrů vysokou,“ doplnil statistiky spokojený trenér Malich, jenž zmiňované sportovce vede ve spolupráci s Milanem Brzkem z Hradce Králové.

V období ovlivněném koronavirem se dařilo také odchovancům dvorské atletiky. Tomáš Větvička byl zařazen do vrcholového centra mládeže a stal se z něho velmi kvalitní kladivář s osobním rekordem 56,23 metrů. Barbora Malá, která momentálně závodí za Sokol Kolín, pomohla ke druhému místu družstva juniorek na republikovém šampionátu v Opavě.

„Za úspěšnou sezonu patří velký dík všem našim trenérům, za kvalitní výkony pak všem našim i bývalým atletům oddílu,“ dodal na závěr Antonín Malich.