Doba, v níž není sportovcům umožněno vykonávat jejich obvyklou činnost, přináší ideální prostor k ohlédnutí se za výkony v posledním období.

Podobně učinil trenér královédvorských atletů Antonín Malich, jenž vyzdvihl hned několik nadějných členů oddílu z města na Labi.

Ačkoliv letošní rok není pro většinu sportovců ideální, některé výsledky stály za zaznamenání. Například dvorští vrhači se statečně popasovali s tréninkovými podmínkami, které nejen jim ztížila situace, jež po celém světě nastala.

„Například Davidu Jarolímkovi, který jezdí trénovat do Hradce Králové k trenéru Milanu Brzkovi, se podařilo svými výkony probojovat na mistrovství České republiky žáků a žákyň. To se konalo v září v Třinci. V napínavém finále David poslal disk na značku 51,40 metrů a dosáhl tak na druhý nejlepší výkon tohoto roku. Ve druhé disciplíně, jímž byl hod kladivem, se mu také dařilo. Výkonem 46,13 metrů obsadil krásné páté místo,“ pochválil svěřence Malich.

A nezůstalo jen u Jarolímka. Ve stejný den se totiž konalo 2. kolo krajského přeboru družstev a jednotlivců mladšího žactva v Jaroměři. Přebornicí kraje v běhu na 150 metrů se v čase 20,79 stala Adriana Davidová. Téhož umístění dosáhla i v běhu na 60 metrů (8,60 s).

Svým osobním výkonem (10,61 metrů) ve vrhu koulí pak vybojovala 4. místo Zuzana Sedláčková a ani chlapci nezůstali pozadu. Jakub Kňákal ve vrhu koulí výkonem 10,25 metrů získal stříbro a téhož umístění dosáhl i Jakub Lieser ve skoku vysokém, když překonal laťku vysokou 140 cm.

„Atletických závodů se neúčastní jen mladí atleti, ale i naši trenéři. Michal Sirový hostující v Trutnově, získal první a druhé místo v soutěži družstev mužů v hodu kladivem. Svým letošním výkonem 40,09 metrů se navíc zařadil na páté místo v celém kraji. Pro naše malé atlety je tak velkou inspirací,“ pochválil kolegu Antonín Malich.

Poslední závody této sezony se uskutečnily na stadionu pod Hankovým domem. A také zde dopadlo 3. kolo krajského poháru družstev a jednotlivců pro domácí oddíl nadmíru úspěšně. Adriana Davidová získala stříbrnou medaili na trati 300 metrů v čase 46,25. Téhož umístění dosáhla v běhu na 60 metrů časem 8,46.

Vůbec nejlepší umístění si připsala Zuzana Sedláčková, která svůj oštěp poslala na značku 31,38 metrů a ve své kategorii nenašla přemožitelku. Ve vrhu koulí ještě Zuzana získala body za 4. místo a Kateřina Ježková za 6. místo svým osobním výkonem.

O necelou vteřinu unikla bronzová medaile chlapcům, kteří štafetu 4x60 metrů běželi ve složení Adam Šturma, Jakub Lieser, Adam Čeřovský a Adam Hulík.

„Mimo to ještě Adam Čeřovský ve skoku dalekém výkonem 4,41 metrů obsadil další čtvrté místo. Ve skoku vysokém Floortje Chrisstoffels skončila druhá a Jakub Lieser třetí, když oba překonali laťku 1,39 metrů vysokou,“ doplnil statistiky spokojený trenér Malich, jenž zmiňované sportovce vede ve spolupráci s Milanem Brzkem z Hradce Králové.

V období ovlivněném koronavirem se dařilo také odchovancům dvorské atletiky. Tomáš Větvička byl zařazen do vrcholového centra mládeže a stal se z něho velmi kvalitní kladivář s osobním rekordem 56,23 metrů. Barbora Malá, která momentálně závodí za Sokol Kolín, pomohla ke druhému místu družstva juniorek na republikovém šampionátu v Opavě.

„Za úspěšnou sezonu patří velký dík všem našim trenérům, za kvalitní výkony pak všem našim i bývalým atletům oddílu,“ dodal na závěr Antonín Malich.