Vrchlabí – Neúspěšný útok na Prahu hlásí vrchlabští „Spartakovci“. A to hned dvakrát. Prvoligový mančaft volejbalistů z hor nejdříve v pátek nedotáhl do konce výborně rozehranou partii proti týmu, který hájí hlavičku Matematicko–fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, aby poté v sobotní bitvě už poměrně hladce podlehl rezervě extraligového ČZU. Paradox však je, že i přes dvě porážky se Vrchlabí v tabulce posunulo o příčku výše na 11. místo. Příštím dvoukolem, už nadcházející víkend, v soutěži začínají odvety. Nováček pocestuje na palubovku Starého Města a Poštorné, či–li soupeřů, které v domácím prostředí porazil.

VŠSK MFF Praha – TJ Spartak Vrchlabí 3:2 (23:25, 21:25, 25:15, 26:24, 15:9). Celkový čas: 130 minut. TJ Sparta Vrchlabí: Kulhánek, Černý, Vitvar, Rydval, John, Fijala – libero Štefan; střídali: Klouzal, Koláčný, Janeček.

Tomáš Kulhánek, hrající trenér Vrchlabí: „Začali jsme dobře. Ujali jsme se vedení 2:0, soupeře jsme přehrávali ve všech herních činnostech. Ale domácí jsou známí tím, že jakoby ze začátku utkání spí. Je to však družstvo, které dokáže prohrát s kýmkoliv, ale také dokáže porazit kohokoliv. V první lize jsou už patnáct let, se dvěma sezonami extraligových zkušeností. Hráči se tam nemění, což bylo asi nakonec rozhodující. Smolně jsme prohráli čtvrtý. Až do stavu 20:22 jsme vedli, pak však pro nás trochu nešťastně rozhodl rozhodčí a koncovku jsme nezvládli. Útok nám nespadl na zem a soupeř toho dokázal využít. Bohužel, v tie–break jsme začali špatně. Prohrávali jsme 4:1, což pak bylo rozhodující pro jeho celý vývoj.“

ČZU Praha B – TJ Spartak Vrchlabí 3:0 (25:16, 25:20, 26:24). Celkový čas: 80 minut. TJ Spartak Vrchlabí: Kulhánek, Koláčný, Rydval, Vitvar, Fijala – libero Štefan, střídali: Janeček, Černý.

Tomáš Kulhánek, hrající trenér Vrchlabí: „Do utkání jsme nevstupovali kompletní. Soupeř byl jednoznačně lepší vyjma posledního setu, kdy ovšem už vystřídal celou základní sestavu a hráli mu lavička. Přesto se nám koncovku setu ani proti ní nepodařilo uhrát.“