„Samozřejmě zachránit se. Zůstaňme při zemi,“ má jasno o ambicích nováčka jeho zkušený lodivod KAREL HRACHA (na snímku). Jak ovšem v rozhovoru pro Deník přiznal, tajně sní o účasti mezi osmičkou týmů, která si zahraje play off.

Ve Dvoře Králové se chystáte na vstup do extraligy. Jste na to připraveni?
Musíme být. (usměje se) Akorát se nám teď trochu zkrátila příprava. O týden. Karviná nás požádala o přeložení zápasu vloženého kola, který jsme měli hrát ve středu mezi čtvrtým a pátým kolem. Uvítali jsem to, v týdnu budeme mít problémy poskládat náš nejsilnější kádr.

A teď ten chybějící týden problém nebude?
My zápas bereme stále jako přípravu, protože proti mistrovi nemáme žádné velké ambice. I když může se stát cokoliv a flintu do žita předem rozhodně neházíme.

Vidím, že jste ve Dvoře naladěni na optimistickou notu. Ale co, když vaše mužstvo dostane na začátek v Karviné studenou sprchu. Nepoznamená vás to do dalších utkání?
Obavy tam jsou, protože stát se to může. Pokud však budeme bojovat a za nepříznivého stavu to nezabalíme, věřím, že ostudu neuděláme. Ale pravda i na tuto možnost jsem se snažil kluky připravit. Že i po pátém kolem můžeme mít nula bodů. Hrajeme totiž v Karviné, v Lovosicích a pak nás čeká těžký zápas doma s Hranicemi, které loni skončily páté a ještě posílily. A my je musíme je porazit, protože další dvě kola jedeme opět ven.

Pro váš tým budou zápasy v domácím hale vůbec velmi důležité, že?
Ano. Doma se musíme snažit vyhrávat. Mančaft by měl být postavený na sílu domácího týmu. Zápasy venku chceme hrát na takové úrovni, abychom se z každé porážky učili. Myslím, že bychom třeba v Přerově, v Kopřivnici mohli bodovat. Hratelný budou Frýdek i Třeboň.

Z osmi přípravných utkání jste šestkrát prohráli. To vás nestraší?
Až na jedno utkání s Chodovem, které jsme vyhráli o jedenáct gólů, jsme nebyli kompletní. V žádném případě to ale pro nás není omluva. Je to tak, že náš mančaft ještě neznáme. Nevíme, na jaké jsme úrovni. Přípravný zápas s Kopřivnicí (28:29) nebo už doma s Frýdkem v baráži (26:22) nám ukázaly, že hrát se s nimi dá.

Co byste vůbec řekl o tom, jak u vás probíhala letní příprava?
Hráči dostali hodně do těla, ale v porovnání s ostatními profi, poloprofi týmy, stále zaostáváme. Jinde trénují více a mají i lepší podmínky. My jsme stále amatéři. Snažíme se však dělat všechno naplno a s velkým odhodláním.

Co bude silná stránka Dvora?
Určitě brankáři a obrana. Do branky jsme si vybrali Vaněčka z Náchoda, který dřív v dorosteneckých kategoriích působil v Dukle. Styl má stejný jako Babčaník, je však mladší a bystřejší. Babčaník je zase zkušenější a myslím, že tato dvojice se velice dobře doplňuje.

A obrana?
Proti loňsku by mohla být ještě posílena o dvoumetrového Hanáka z Litovli, na jehož příchodu teď pracujeme.

S jakým cílem půjdete do první historické sezony v extralize?
Samozřejmě se zachránit. Můj tajný sen je probojovat se do osmičky a zahrát si play off. Ale jak jsem řekl, zůstaňme na zemi. Budeme rádi, když se zachráníme. A ještě mám jedno přání. Chtěl bych, abychom posbírali hodně bodů doma a naši diváci měli z každého zápasu pěkný dojem.

1. HK Dvůr Králové

Soupiska – brankáři: Martin Babčaník (1981), Petr Vaněček (1988), Pavel Novák (1985), Tomáš Janeček (1985). Křídla: Karel Hracha ml. (1985), Martin Voňka (1972), Pavel Etrich (1989), Lukáš Goglák (1984), Martin Kotík (1987), Marek Vodička (1992). Pivoti: Martin Zelinka (1988), Miloslav Jůza (1971), Jiří Urban (1991). Spojky: Daniel Fiedor (1977), Vojtěch Bělohlav (1990), Jiří Groh (1985), Jiří Klouček (1980), Radim Kulhánek (1982), Jan Železňák (1988), Jaromír Černý (1989), Jan Tesař (1990), Jiří Šimek (1990).

Realizační tým – trenéři: Karel Hracha a Petr Šulc. Vedoucí týmu: Martin Labský. Fyzioterapeutky: Blanka Čápová, Romana Rasslová. Lékař: Jiří Šťovíček.

Přišli: Klouček (Náchod), Urban, Bělohlav, Železňák, Zelinka (vš. Dukla Praha).

Odešli: Cvejn (Hradec Králové), Kastner (Dukla Praha).

Hostují: Vaněček (Náchod), Tesař, Vodička (oba Dukla).