II. liga

FBC Trutnov (DTJ) – Snipers Třebíč 5:4 (2:0, 1:4, 2:0).

Druholigovou premiérovou byla sice pro Trutnov porážka 3:6 v derby na palubovce Náchoda, hned další zápas ale přinesl úspěch. Před slušnou návštěvou měli domácí skvělý úvod a ve 24. minutě vedli 3:0. Pak ale přišlo hrůzostrašných 12 minut, během nichž hosté otočili stav až na 3:4. Závěr ale naštěstí zase patřil Trutnovu, který během jedné minuty vsítil dvě branky. „Vyhrál šťastnější. Za to, jak ale kluci makali, si to zasloužili," pochválil své svěřence trutnovský kouč Martin Řehák.

Fakta – branky a asistence: 10. Vymlátil (Tomeš), 14. Jakub Bydžovský, 24. Šubr (Trung), 46. J. Skalický (Šauer), 47. Tomeš (Vymlátil) – 30. a 35. Tůma (Dlabač 2), 26. Dlabač (Burda), 38. Petr (Papoušek). Rozhodčí: Jansa, Volf. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:27. Diváků: 70. FBC Trutnov: V. Skalický – Davidík, Matěják, Šauer, Kruliš, Tomeš, J. Skalický, Pradáč, Krsek, Trung, M. Dohnal, Šubr, Bydžovský, D. Dohnal, Vymlátil, Votoček.

FBC Trutnov (DTJ) – FBK Svitavy 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:2 – 0:0, 1:0).

Hned o den později přijel do Trutnova lídr tabulky a již v 5. minutě šel do vedení. Domácí ale neměli co ztratit a druhou přestávku orámovali třemi góly z přesilovek – 3:1. Ač zkušený sok v závěru normální hrací doby vyrovnal, mohli se Řehákovi svěřenci radovat z vítězství po samostatných nájezdech. „V nájezdech jsme měli lepšího gólmana, který podal vynikající výkon, pochvalu ale zaslouží i všichni ostatní," radoval se trenér.

Fakta – branky a asistence: 39. Šubr (M. Dohnal), 46. Tomeš (Šauer), 48. Matěják (M. Dohnal), rozhodující nájezd Matěják – 5. a 54. Doseděl (König, Plaček), 56. Malý (Plaček). Rozhodčí: Vlček, Jireček. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Střely: 38:34. Diváků: 47. FBC Trutnov: V. Skalický – M. Dohnal, Matěják, Votoček, Davidík – Pradáč, D. Dohnal, Šubr – J. Skalický, Krsek, Šauer – Bydžovský (31. Kruliš), Tomeš, Vymlátil.

Další výsledky víkendu

2. kolo: Náchod – Svitavy 1:7, Jaroměř – Bystřice 2:9, Č. Budějovice – Dačice 7:2, Hradec Kr. – Litomyšl 3:9, Tábor – Pelhřimov B 8:4. 3. kolo: Náchod – Třebíč 11:8, Tábor – Dačice 4:3, Jaroměř – Litomyšl 4:3, Č. Budějovice – Pelhřimov 9:8, Hradec Kr. – Bystřice 17:6.