Stejně jako o týden dříve patřila sobota klasickému závodu Individual Race. Díky vydatnému sněžení a aktuálním lavinovému nebezpečí byly trasy závodu upraveny na jednom, zato pořádném kopci, kde přišlo ke slovu i lezení „feráty". Z důvodu intervence snad všech zahraničních výprav byla trasa pro juniory mírně zkrácena oproti původním předpokladům, kdy měli jít stejný závod jako senioři. Čekalo je tak „pouze" šest výstupů s následnými sjezdy a celkovým převýšením 1520 metrů. Senioři museli zvládnout ještě o jeden kopec navíc.

I když český reprezentant Dominik Sádlo odstartoval s rozvahou a respektem, první tři výstupy vedl celé startovní pole juniorů. Na začátku čtvrtého a zároveň nejdelšího výstupu se před něj dostal švýcarský rychlík Remi Bonet, jenž do cíle náskok na českého závodníka perfektním výkonem navyšoval.

Dominik si však bezpečně hlídal druhou příčku před třetím Lucou Faiferem z Itálie. Hlavní kategorie mužů a žen ovládli Robert Antonioli a Laetitia Roux. V neděli byl na programu Vertical Race s cílem přímo v centru Courchevel, o němž přineseme zprávu v závěru týdne.

(ple, to)