1. HK Dvůr Králové – HK Tatran Litovel 25:23 (14:15).

Důležité vítězství se ve sportovní hale Strž nerodilo lehce. V prvním poločase se oba kolektivy střídaly v nejtěsnějším vedení, přičemž lepším dojmem působili domácí. V jejich dresu se po delší odmlce objevil i Karel Hracha starší, po zranění navíc k potěše diváků nastoupil i jeho syn. Přesto si vedení do kabin nesli hosté z Litovle, kterým k náskoku pomohly technické chyby soupeře a zbytečná zbrklost.

Druhá půle začala úplně stejně, jako ta první končila. Dvoráci vždy odpovídali na vedení svého soka, ve 40. minutě si ale Moravané vytvořili až tříbrankový náskok. Situace v domácím táboře nebyla jednoduchá a ještě devět minut před koncem se skóre nijak zvlášť neměnilo. Pak ale přišel zvrat. S dostatečnou podporou svých fanoušků se Dvůr propracoval až k vyrovnání a nervózní závěr zvládl na jedničku. Po třech dvouminutových trestech sice viděl červenou kartu Kulhánek, na druhé straně šel ale do sprch za napadení Schmalz. Vůbec poprvé se v druhé půli domácí do vedení dostali ve 26. minutě a výhodu již nepustili. Nakonec vyhráli 25:23 a se svými příznivci mohli ve druhém kole slavit úvodní letošní body, o kterých rozhodla především kvalitní obrana a nasazení celého družstva.

„Tentokrát byl zápas více bitvou než pohlednou házenou. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, ale v závěru se k nám přiklonilo štěstí a podařilo se udržet vedení. Hlavně Babčaník se rozchytal, branku zavřel a nedovolil soupeři skórovat ze tří náskoků z křídla za sebou. S nasazením celého týmu jsem byl maximálně spokojen a opět zaslouží vyzdvihnout mladý Kirschbaum, jenž trefoval důležité góly, pomohl nám i nestárnoucí Hracha,“ hodnotil duel kouč Michal Picha.

Fakta – branky: Hracha ml. 4/3, Etrich, Fiedor, Kulhánek a Kotík 4, Kirschbaum 3, Jůza 1/1, Hracha st. 1 – Šmíd 5/2, Schmalz a Šuba 4, Macek 3, Barabáš 2/1, Čtvrtníček a Havlíček 2, Kuchař 1. Rozhodčí: Halada, Vaník. Vyloučení: 10:9. ŽK: 2:3. ČK: 1:1 (Kulhánek – Schmalz). Diváků: 180.
1. HK Dvůr Králové n. L.: Babčaník, Janeček – Voňka, Hracha st., D. Picha, Kulhánek, Gogolák, Kirschbaum, Hracha ml., Zelinka, Fiedor, Jůza, Etrich, Kotík.