A půjde o hodně. Hostující tým bude hájit druhé místo v tabulce, domácí zase chtějí udržet naději na účast v nadstavbové skupině A1! „Jsme rádi, že jsme si udrželi šanci na postup až do závěrečného kola. Přiznejme si totiž, že po našich hrozných výsledcích a výkonech hlavně v říjnu vypadala naše situace hodně špatně a takřka beznadějně," líčil před dnešním duelem manažer Kary Jan Braun.

Finiš základní části je hodně dramatický. Na jedno místo jsou před posledním kolem tři kandidáti. „Uvidíme, kdo nakonec postoupí. K tomu, abychom to byli my, je potřeba porazit Valosun, který hraje v této sezoně ve velké formě a prakticky celou základní část si drží druhé místo, když dokázal pokořit i euroligový Imos," zná sílu soupeře Braun.

Pokud Kara souboj zvládne, bude čekat na výsledek ze Strakonic, které nesmí porazit Slavii Praha. Kdyby oboje vyšlo, rozhodl by poté výsledek sobotní dohrávky Slavia Imos Brno. „Pokud ale dneska prohrajeme, je jasné, že budeme hrát v nadstavbové skupině A2, kde bude šest celků bojovat o dvě postupová místa do play off," dodává Jan Braun.

Utkání s Valosunem pro Karu prakticky znamená zápas play off. Jde o všechno, výhra znamená naději, porážka její konec. I proto hráčky věří, že na takto důležité a atraktivní utkání se přijde podívat hodně diváků, kteří odhodlaný kolektiv podpoří.