Drahotová znovu v chůzi zabodovala, tentokrát Eliška!

Pojizeří – Aktuální čtyřdenní evropský šampionát atletů do 19 let probíhá v estonské metropoli také s účastí nadějných sportovců z Pojizeří.

23.7.2011

ANEŽKA A ELIŠKA DRAHOTOVYFoto: SG Jilemnice

Jako první se z regionálních závodníků představila dvojčata Drahotova, studující jilemnické sportovní gymnázium. Přes svůj dorostenecký věk zanechala obě děvčata výborný dojem a po kvalitních výkonech dosáhla nadějných výsledků. Lepší tentokrát oproti předpokladům byla Eliška, která obsadila vynikající 4. místo! Desetikilometrovou trať dokázala ujít v osobním rekordu 49:14:95. Všechny medailové pozice obsadily Rusky, které zde zazářily.

Vítězná Elena Lashmanovová vylepšila neuvěřitelným časem 42:59.48 sekundy juniorský světový rekord a nezahálely ani další dvě medailistky. Vasilevová vtěsnala svůj čas také pod 45 minut, Erminevová na třetím místě došla v čase 46:49.00. Elišce Drahotové tak na třetí místo scházelo téměř dvě a půl minuty.

Anežka Drahotová, která byla úspěšnější na nedávném mistrovství světa sedmnáctiletých v Lille, skončila na 13. pozici časem 51:56.84.
Důležitým faktem pro porovnání výsledků českých chodkyň však je, že závodily proti kolegyním, které jsou o dva až tři roky starší. Se svým ročníkem narození 1995 budou moci v mistrovství devatenáctiletých startovat také za dva roky.

Mazgal ani Drábková do finále neprošli

V koulařském sektoru se představili dva čeští závodníci. Martin Novák si výkonem 18.93 metru nejprve zajistil postup do finále. Tam ale následně nepotvrdil své kvality a do elitní osmičky se neprobojoval.

Závodník AC Syner Turnov Jaromír Mazgal ve své „béčkové“ disciplíně nedokázal do finále postoupit a po výkonu 17.44 skončil celkově jednadvacátý. Z vítězství v kouli se radoval Polák Krzysto Brzoeski, který dohodil na značku 20.92 metru.

Rozběh ve „stýplu“ se nevydařil Michaele Drábkové, která obsadila konečnou 27. příčku za 11:54.83 minuty. Výrazně tak zaostala za svým výkonem z ostravského mistrovství, kde zaběhla o minutu a čtvrt lépe. Ostravský čas 10:38 by přitom stačil na umístění v elitní desítce startovního pole.

Autor: Jaroslav Pich