„Jelo se mi pěkně, ale výsledek tomu moc neodpovídá,“ poznamenala čtyřiadvacetiletá běžkyně, která během závodu dvakrát spadla. „Jednou jenom lehce v tlačenici, takže jsem ztratila pár míst. Podruhé to však bylo při sjezdu a z 25. místa jsem se propadla asi na 52.“ vyprávěla o smůle, jaká ji potkala v Norsku. „Ten druhý pád mě stál minimálně půl minuty a hodně sil při dojíždějí balíku.“

Navíc Nývltovou po něm potkala nepříjemnost v podobě uvolněného poutka u hole, kterou vzápětí ztratila. „Musela jsem se pro ni v protisměru kousek vracet. Moje nešikovnost,“ zlobila se sama na sebe. Na vítěznou Norku Björgenovou ztratila více než šest a půl minuty.

Skvěle naopak vyšel závod její kolegyni Ivaně Janečkově. Svěřenkyně vrchlabského trenéra Aleše Suka se blýskla 16. místem. „Jela fantasticky. Bavily jsme se spolu a řekla bych, že ani sama neví, proč jí to tak šlo. Každopádně jsem z jejího výsledku nadšená,“ radovala Nývltová za spolubydlící z olympiády ve Vancouveru.

V neděli trutnovskou běžkyni čeká v Oslu sprint. „Ještě nevím, jestli pojedu. Mám se ráno rozhodnout. Přeci jenom třicet kilometrů je hodně těžký závod a téměř nikdo, kdo je zítra na startovce dneska nejel. Až na výjimky,“ prozradila.

Výsledky - 30 km volnou technikou s hromadným startem: 1. Björgenová 1:24:10,8, 2. Steiraová -1,2, 3. Johaugová (všechny Nor.) -8,0 … 16. Janečková -3:09,4, 26. Rajdlová -5:05,9, 35. Nývltová (všechny ČR) -6:34,3.