Tři zcela vyrovnané zápasy o víkendovém programu 4. kola I. ligy házenkářů odehrálo východočeské trio. Zatímco borcům Náchoda proti Vršovicím „padly do klína“ dva vybojované body, rivalové z Jičína a Dvora Králové opouštěli palubovky s prázdnou.

Hustopeče – Dvůr Králové 28:26 (15:10)

Z jihu Moravy se obvykle body nevozí, přesto k nim měli házenkáři z města na Labi docela blízko. První poločas však svěřencům kouče Michala Pichy vůbec nevyšel. Domácí byli lepším týmem a pětibrankový náskok si do šaten nesli zcela po zásluze.

Klidné vedení si tým z vinařské oblasti udržoval také dlouhé minuty druhé půle, za stavu 27:22 ale hosté předvedli čtyřbrankovou šňůru, a když necelou minutu před koncem ubránili útok, byla ve hře remíza.

O tu se ale Dvoráci připravili chybou a soupeř 15 vteřin před koncem trestal střelou do prázdné branky.

Fakta – branky: Mrnuštík 8/3, Strouhal 5, Andrš 5/2, Suchomel 4, Tejzr 3, Horký 2, Myslík 1 – Voňka 9, Šeba 5/1, L. Picha 4, Jakub Kirschbaum 3, Jan Kirschbaum a Zelinka 2, Bonaventura 1. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 4:5. ŽK: 2:3. Diváci: 36.

Náchod – Vršovice 30:29 (18:17)

Náchodští si doma ve druhém kole vyšlápli na obávaného soka z Chodova, proto si mohli bez obav věřit i na dalšího soka z hlavního města republiky. První poločas jen potvrdil, že začátek sezony oběma soupeřům vyšel a gólmani na obou stranách neměli proti sebevědomým střelcům mnoho šancí na úspěch. Dohromady za úvodních 30 minut padlo úctyhodných 35 branek!

Mírný náskok si udržovali domácí a v dramatické koncovce se jim těsné vedení podařilo udržet. Střelecky se na tom nejvíc podíleli tři sedmigóloví střelci Cvejn, Hrachový a Freiberg, jenž na svou statistiku jako jediný nepotřeboval ani jednu proměněnou sedmičku.

Fakta – branky: Freiberg 7, Cvejn 7/2, Hrachový 7/3, Resl 5, Lojda 3, Štajnrt 1 – Přibyl 8/3, J. Pícha a Baičev 4, Hanzl, Metlička a Kotrč 3, Konečný a Faltejsek 2. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Vyloučení: 4:6. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (Baičev). Div.: 100.

Jičín B – Velká Bystřice 26:27 (12:11)

Ani výborný výkon brankáře Machalického nestačil rezervě Jičína na potvrzení týden staré výhry ze Vsetína. Proti Velké Bystřici tým po vyrovnaném průběhu odevzdal body. Start vyšel lépe Moravanům, kteří hmotnostní i výškové převahy využili k náskoku 4:7. Jičín stav bleskově otočil (11:8) a do pauzy šel s mírným vedením.

To se ale hned po návratu z kabin rozpustilo a v 55. minutě při skóre 21:25 mířili za vítězstvím hosté. Bojovnost mladého domácího celku však slavila úspěch. I s pomocí Machalického vyrovnával Vraný minutu před koncem na 26:26. O rozdělení obou bodů však rozhodla závěrečná sedmička Mužíkaa hosté mohli slavit vítězství.

Fakta – branky: Šebek 7, Kolc 7/2, Vraný 6, Doškář a Knittl 2, Bíšek 1 – Skřídlo 6, Mužík 5/2, Švébiš a Souček 4, Menšík 3, Tůma 2, Schneider, Kubis a Machynek 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 3:3. ŽK: 1:2. Diváci: 60.

Další výsledky 4. kola: Litovel – Strakonice 27:27, Bystřice pod Hostýnem – Zlín 26:21, Vsetín – Chodov 26:18.

Program 5. kola (19. – 20. 10.) – sobota 16.00: Vršovice – Litovel. 17.00: Dvůr Králové n. L. – Bystřice p. H., Strakonice – Vsetín. 17.30: Velká Bystřice – Hustopeče. Neděle 16.00: Chodov – Jičín B. 17.00: Zlín – Náchod.

TJ Náchod – HC Dukla Praha 13:37 (8:19)

Fakta – branky: Freiberg 4/1, Cvejn 3/1, Lipovský 2, Beránek, Novohradský, Resl a Hrachový 1 – Klíma 7, V. Patzel 6, Krušberský 5, J. Patzel 5/1, Grištšuk a Blecha 3, Reichl a Zeman 2, Březina 2/1, Šimůnek a Šůstek 1. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Vyloučení: 4:2. ŽK: 1:3. Diváci: 180.