HBC Ronal Jičín B – 1. HK Dvůr Králové 25:23 (17:10)

Fakta – branky: Rychna 6, Kolc a Tomášek 4, Vitík 3/1, Mikule, Šebek a Mil´ko 2, Drbohlav a Dvořák 1 – L. Picha 6/1, Groh 5, Zelinka a Tomeš 4, D. Fiedor 4/2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 6:1. ŽK: 3:2. Diváci: 125. 1. HK Dvůr Králové: Babčaník, Šturma – Kirschbaum, Gogolák, Groh, Kulhánek, R. Fiedor, D. Fiedor, Zelinka, L. Picha, Paclík, Etrich, Tomeš.

Tradiční souboj v jičínské hale rozhodně patřil mezi ta lepší prvoligová představení. Ač Dvoráci od úvodních minut nehráli vůbec špatně, patřil první poločas jejich soupeři. Na domácí vedení 9:4 ještě hosté dokázali reagovat a snížit, přesto hlavně zásluhou velmi dobře hrajícího Rychny vyhrál Jičín úvodní třicetiminutovku o sedm branek.

Ani po přestávce to na palubovce nevypadalo na výraznější převahu hostitelů, ti si přesto udržovali náskok. Na dvorské straně soupeři největší problémy činili Groh, Tomeš a Lukáš Picha.

Za stavu 25:20 se možná zdálo být rozhodnuto, od té chvíle ale góly stříleli jen hosté, a tak se i jejich soupeř musel o výsledek bát. Jenže drtivý nápor přišel pozdě. Dvůr již stihl skóre pouze upravit, prohře 23:25 však nezabránil.

I přes porážku je o záchraně Dvora definitivně rozhodnuto.

Další výsledky 20. kola

Chodov – Kopřivnice 31:30, Nové Veselí – Strakonice 34:25, Karviná B – Bystřice pod Hostýnem 27:24, Náchod – Plzeň B 21:31, Olomouc – Bohunice 26:22.

Program 21. kola (25. – 26. 4.)

Sobota 17.00: Kopřivnice – N. Veselí, Bohunice – Náchod. 18.00: Strakonice – D. Králové. Neděle 10.30: Bystřice – Chodov. 11.00: Olomouc – Jičín B. 16.00: Plzeň B – Karviná B.