TJ JM Chodov – 1. HK Dvůr Králové 28:25 (17:8).

„Žlutomodří“ zahájili duel nebojácně a úvodní minuty patřily vyrovnané hře. Oba celky se prezentovaly především pevnou obranou, a tak nebylo divu, že po čtvrthodině hry svítil na ukazateli skóre stav 7:6. Poté bohužel Dvoráci zcela vypadli ze hry, o což se přičinila řada vyloučení a nepřipravená zakončení útoků. Domácí naopak stříleli přesně a do přestávky šli s devítigólovým náskokem.

Ani start druhé půle nenasvědčoval žádným změnám. Rozdíl ve skóre byl dlouho podobný, ve 40. minutě se ale dění na palubovce začalo otáčet. Dvorští zlepšili pohyb a hlavně obrana začala fungovat velmi dobře. Rozchytal se také brankář a když přišlo na přesilovky Dvora, náskok domácích se tenčil. Do poslední desetiminutovky se šlo za stavu 25:20 a hosté se nadechli k náporu. Čtyřmi brankami v řadě se zcela vrátili do utkání, ale poslední minuty už zvrat nepřinesly. Nevyužité šance a znovu hra v oslabení nedovolily závěrečné drama a domácí si zasloužené vítězství pohlídali. „Z průběhu je vše jasné. Totálně jsme nezvládli závěrečných 15 minut první půle. Hráli jsme v křeči. V šatně jsme si museli připomenout základní věci a teprve pak přišlo zlepšení. Janečkovi se zadařilo v brance, skóre jsme stáhli na jeden gól, ale k vyrovnání se už nedostali. Rád bych vyzdvihl mladíčka Kirschbauma, jenž dobře bránil i úspěšně zakončoval,“ hodnotil duel trenér Michal Picha.

Fakta – branky: Vladyka 6/4, Vítek a Němeček 5, Hanus a Šetelík 3, Pössnicker a Turek 2, Hanzl a Bittman 1 – Kulhánek 8, Etrich, Kirschbaum a Fiedor 4, Kotík a Jůza 2, Vodička 1. Rozhodčí: Barták, Moravec. Vyloučení: 4:6. ŽK: 2:3. Diváků: 83.

1. HK Dvůr Králové – Babčaník, Janeček – Voňka, Cajthaml, Gogolák, Vodička, Kulhánek, Jůza, Kirschbaum, Zelinka, Fiedor, Etrich, Kotík.

Ve druhém kole přivítají svěřenci kouče Pichy soupeře z Litovle. Tým z Olomoucka v premiéře rozdrtil rezervu Jičína výsledkem 34:19 a ve sportovní hale Strž se představí v sobotu od 17 hodin.