Před vlastním publikem prostě museli vyhrát, jinak by už jejich situace v tabulce I. ligy připomínala beznadějnou. Svěřenci kouče Karla Schmidta svou úlohu zvládli a především díky bezchybnému prvnímu poločasu vyhráli bezpečně o čtyři góly.

1. HK Dvůr Králové – HCB Karviná jun. 21:17 (12:7).

Dvakrát během úvodního poločasu se domácímu kolektivu podařilo vstřelit čtyři branky v řadě, aniž by inkasoval. V první sérii střelecky vyčníval Kotík, poté s příspěvkem přišel důrazný Zelinka. Hlavní podíl na slušném vedení však měla hra defenzívy. Hostům příliš nedovolovala, a když se Karvinští přece jen dostali přes obrannou hráz, narazili na skvěle chytajícího Babčaníka.

Po přestávce pokračovala svižná házená, při níž si domácí do 48. minuty udržovali dostatečný náskok (18:13). Pak ale přišel mírný útlum a hosté se přiblížili na rozdíl dvou branek. V zápase proti sobě nastoupily dva mladé kádry, nakonec ale osud duelu vzal do svých rukou jeden z nejzkušenějších borců. Kapitán Martin Voňka vsítil góly s pořadovými čísly 20 i 21 a po nich již bylo o vítězi jasno.

Dvůr důležitou bitvu zvládl, vyhráno ale v boji o záchranu ještě zdaleka nemá.

Fakta – branky: Kotík a Groh 4, Zelinka 3, Voňka 3/1, Junek, Kulhánek, Vodička 2, Fiedor – J. Dudek 5, Vengřín 3, Michalisko a Pindej 2, Koubek 2/1, Csöllei a Pecka 1, Rečičár 1/1. Rozhodčí: Kozler, Mošna. Vyloučení: 4:3. ŽK: 2:2. ČK: 0:1. Sedmičky: 1/1 – 3/2. Diváků: 230. Sled branek: 1:0, 2:2, 6:2, 8:6, 17:11, 18:16, 21:16.

„Babča“ ničil karvinské střelce

Pouhých sedmnáct branek dovolili Královédvorští nastřílet agilním juniorům Karviné. Ti se dlouho nemohli prosadit proti pevné obraně domácích a k zoufalství je přiváděl především gólman MARTIN BABČANÍK, jenž hostům lapil i sedmičku.

Martine, jak moc si kolektiv uvědomoval, že proti Karviné doma musí vyhrát?
Víme už delší dobu, že doma prostě vyhrávat musíme a k tomu bude potřeba přivést něco i z venku.

Hosté do Strže přivezli hodně mladý mančaft. Brali jste to jako výhodu nebo běhavé soupeře zrovna dvakrát nevyznáváte?
Karviná s tímhle kádrem hraje všude a daří se jí dělat body. Nám ale obrana momentálně funguje a fyzicky soupeř určitě na výši nebyl.

V prvním poločase jste za svá záda pustil jen sedm střel. Chytalo se vám dobře za pevnou obranou?
Obrana fungovala v sobotu skvěle a kluci moc soupeře ke střelám nepouštěli.

Souhlasíte s tím, že právě taková defenzíva, jakou tým předvedl proti Karviné, by mohla vést k lepším výsledkům i ve zbytku sezony?

Určitě, je potřeba hrát dobře zezadu a na rychlé protiútoky. Když se nám to bude dařit, věřím, že ještě další body přijdou.