Kolektiv tvořený převážně odchovanci klubu ale utrpěl i další ztráty. Odvolán byl dlouholetý trenér Karel Hracha, v utkání se zranil jeho syn a s dvorským dresem se na čas rozloučila střelecká opora Jiří Groh.

HCB OKD Karviná junioři – 1. HK Dvůr Králové nad Labem 34:25 (18:11).

Branky: Monczka 9, J. Dudek 6, P. Dudek 6, Krahulec 4, Balwas 3, Pindej 2, Pecka, Koubek, Vala, Rečičár 1 – Kořínek 6, Gogolák a Kotík 5, Zelinka a Kulhánek 3, Vodička 2, Fiedor 1. Rozhodčí: Větrovský, Novotný. Sedmičky: 2:2. Diváků: 182. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Janeček – Voňka, Vodička, Kořínek, Kulhánek, Fiedor, Hracha, Zelinka, Gogolák, Kotík.

Dvoráci neprocházají příjemným obdobím. Po slušném startu do sezony prohráli již čtvrté utkání za sebou a je jen malou útěchou, že pouze jedna porážka přišla v domácím prostředí. Loni ještě extraligovému celku se vůbec nedaří, a tak se rozhodně body nečekaly ani v Karviné, na půdě vedoucího celku soutěže.

„Na to, v jaké sestavě jsme k utkání odjižděli, a navíc, že se nám na dlouho zranil mladý Hracha, tak duel a jeho výsledek vypadaly ještě rozumě. Chyby se samozřejmě našly, ale zápas dlouho tak jednoznačně nevypadal, až v závěru došly týmu síly,“ sdělil Deníku předseda dvorského klubu Miloš Kastner.

Další neúspěch odnesl vyhazovem dosavadní kouč Karel Hracha, jenž se ve Dvoře Králové zabydlel a chodí ještě herně vypomáhat rezervnímu týmu mužů. S bývalým českým reprezentantem se na lavičce již nepočítá a šéf klubu prozradil jeho nástupce.

„Odvolání trenéra Hrachy mohu potvrdit. Od úterý převzal mužstvo dospělých bývalý hráč Michal Picha,“ oznámil Kastner.

Tým tak povede dlouholetá opora královédvorských házenkářů. Letitý kapitán, jenž se spolu s bratrem Danielem stal nedílnou součástí úspěšného východočeského klu­bu.

Co musí nového lodivoda hodně mrzet, je fakt, že v kádru nebude moci minimálně do konce roku počítat s tahounem Jiřím Grohem. O pětadvacetiletého odchovance projevil zájem extraligový Jičín a jak kluboví činovníci, tak i „Groška“ na nabídku kývli. „Jirka odešel na limitovaný tříměsíční přestup, nám bude prozatím scházet na čtyři utkání. Jičín se zachoval seriózně, nejprve oslovil klub, teprve poté i hráče,“ uvedl Miloš Kastner.

Jiří Groh se hned ve své jičínské premiéře prosadil, když k dobré defenzívě přidal i tři branky do sítě Kopřivnice a přispěl tak k cenné remíze 25:25 ze hřiště soupeře.

Dvoru ale schází a nejinak tomu bude v dalším utkání. To odehraje 1. HK netradičně v neděli, kdy od 16 hodin přivítá ve sportovní hale Strž nováčka soutěže ze Šumperka. „Soupeř má na svém kontě už čtyři výhry a jako nováček se rozhodně nechová. Snad se nám jeho počáteční elán podaří v neděli odpoledne utnout,“ věří Miloš Kastner.

Dvůr si bude muset dát pozor především na ofenzívu svého soka. Vždyť Tomáš Laštůfka s Martinem Vobořilem nastříleli za 6 odehraných kol dohromady již 100 branek!