Ze dvou třetin úspěšný víkend prožili v devátém dějství I. ligy mužů házenkáři z východních Čech.

V tabulace nejlépe postavení Dvoráci dokázali po dlouhých pěti letech vyzrát na neoblíbeného soupeře z Chodova, jehož navíc doma k radosti 150 diváků porazili rozdílem sedmi branek.

Výhru bral také Náchod, který zvládl partii, v níž šlo o úprk z poslední příčky. Ta po porážce 23:29 zbyla na celek z Bystřice pod Hostýnem.

Padla pouze rezerva Jičína. V hale Vršovic vyhrála poločas, ve druhém ale neuspěla.

Dvůr Králové n. L. - Chodov 33:26 (17:13)

Svěřencům trenéra Michala Pichy se proti Chodovu historicky nedaří, výborným výkonem ale v sobotu zápornou bilanci se soupeřem z hlavního města přerušili.

Dvůr byl lepší už v prvním poločase. Ve druhém obrat ve skóre nepřipustil a nakonec ještě náskok navýšil.

Nejlepším hráče byl s jedenácti trefami Petr Voňka, jenž se navíc prostřílel do čela kanonýrů soutěže.

Fakta – branky: P. Voňka 11, L. Picha 6/1, Groh 5, Jakub Kirschbaum a Zelinka 3, Bonaventura 2, Šturm a Šeba 1, Etrich 1/1 – Krouský 5, Šafář 5/1, Friedel 4, Vladyka a Turek 3, Hanus, Kopřiva a Řežábek 2. Roz.: Sovová, Kozler. Vyloučení: 6:7. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (Šeba – Hanus). Diváci: 150.

Bystřice p. H. - Náchod 23:29 (11:15)

Pod Hostýnskými vrchy se hrál zápas o čtyři body a Náchodu v něm k vítězství výrazně pomohla střelecká produktivita dvojice Vojtěch Resl (11) – Radek Cvejn (7). Výhra hosty katapultovala na desáté místo tabulky.

Fakta – branky: Vlk 9, Hybner 4, J. Tiller 3, R. Tiller a Hub 2, Zeman 2/1, Hradil 1 – Resl 11, Cvejn 7, Hrachový 4, Kosinka a Vaněk 2, Freiberg 2/1, Hlaváček 1. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 4:5. ŽK: 3:3. Diváci: 93.

Vršovice - Jičín B 32:28 (15:16)

Jičínští se případným vítězstvím mohli na Vršovické bodově dotáhnout, stal se ale pravý opak. Domácí duel otočili po přestávce.

Fakta – branky: Přibyl 7, Hanzl a Janotka 5, Metlička 4, Konečný 3/2, Špaček, Pícha, Hradecký a Mayer 2 – Reznik a Bareš 8, Kolc 5/1, Drbohlav 4, Thorovský, Pekař a Knittl 1. R.: Moravec, Tůma. Vyloučení: 2:3. ŽK: 2:3. Diváci: 83.

Poprvé v sezoně dokázali lomničtí hokejisté vyhrát druhý zápas v řadě. Po Varnsdorfu dobyli i halu České Lípy.
Drahoňovský v dresu Lomnice: šest bodů, ale i trest na deset minut

Další výsledky 9. kola: Zlín – Strakonice 31:27, Hustopeče – Litovel 22:29, Velká Bystřice – Vsetín 37:34.

Program 10. kola (30. 11. – 1. 12.): Sobota 16.00: Vršovice – Zlín. 17.00: Strakonice – Dvůr Králové nad Labem. Neděle 15.00: Vsetín – Hustopeče. 16.00: Chodov – Velká Bystřice. 17.00: Jičín B – Náchod. Předehráno: Litovel – Bystřice pod Hostýnem 35:32.