Běží 23. minuta utkání a prvoligoví házenkáři Dvora Králové zvyšují v Prostějově své vedení na 13:8. Najednou přidávají další gól a další a ještě jeden. Rozjetou krkonošskou mašinu zastaví až klakson, který oznamuje konec prvního poločasu. Stav? Devatenáct devět pro mužstvo od Labe. „To byl hlavní zlom zápasu,“ potvrdil dvorský trenér Karel Hracha.

Pro hostující celek se však utkání vyvíjelo dobře od samého začátku a stále si udržoval vedení. „Velmi dobrou práci odváděla naše zkonsolidovaná obrana, ze které jsme přecházeli do rychlého protiútoku. Díky tomu jsme si udělali velký náskok,“ liboval si Hracha. Poločasový rozdíl ve skóre však mohl být ještě větší než deset branek. „Nevyužili jsme sedm šancí a sedmkrát jsme také zbytečně přišli o míč,“ vysvětloval hostující stratég. Za jasného vedení trenér Hracha o přestávce apeloval na své svěřence, ať se ve druhé půli vyvarují podcenění soupeře. Ti jej však neposlechli.

„Stalo se přesně to, co jsem nechtěl,“ konstatoval. Domácí hráči začali postupně náskok Dvora umazávat, ale že by se hosté museli strachovat o výsledek, tak to rozhodně ne. Blíž než na pět branek Prostějov k sobě nepustili. Přesto Karel Hracha nechtěl riskovat, a tak hráči z lavičky se do hry zapojovali jen minimálně, jen když potřeboval někdo oddech ze základní sestavy. „Příště mladší hráči dostanou více šance,“ trochu zpětně litoval královédvorský kouč neproměněných šancí z úvodního dějství.

V klidném tempu si nakonec Dvoráci dokráčeli pro vítězství 32:27. „Soupeř sice posílil o tři hráče ze Zubří, ale celkově hodně oslabil. Ve druhém poločase se domácí trochu snažili, ale projevilo se na nich, že jsou načatý sérií porážek,“ uvedl Hracha.

Po čtvrtém kole první ligy tak Dvoráci zůstali v soutěži jako jediní bez porážky, protože do víkendu pouze vítězící rezerva Karviné a Plzeň zaváhaly. Hráči z Moravy padli v Přerově a Západočeši na Králově Poli. Házenkáři 1. HK Dvůr Králové nad Labem se tak o bod dostali do čela tabulky.

V příštím kole budou svěřenci Karla Hrachy hájit pozici nejlepšího týmu v domácí hale ve Strži proti Přerovu. Utkání se hraje v sobotu od 17 hodin.

Prostějov – Dvůr Králové 27:32 (9:19)
Branky: Mičola 9, Mička 5, KoŠťák 5, Kosina a Třeštík 3, Šestora 2 – Hracha ml. 8, Fiedor 6, Groh a Jůza 5, Kotík 4, Kastner 2, Kulhánek a Zelinka 1.
Rozhodčí: Bubeníček, Smejkal. Sedmičky: 8/6 – 5/3. Vyloučení: 4:6. ŽK: 3:3. Diváků: 75.

Další výsledky 4. kola: Náchod – Napajedla 29:24 (16:11), Litovel – Jičín B 39:32 (18:13), Přerov – Karviná B 32:28 (18:16), Královo Pole Brno – Plzeň 29:24 (18:12), Kostelec n. H. – Košutka 34:31 (12:11).