„Nedělám z toho žádné závěry. Už před utkáním jsem totiž avizoval, že pohár neberu vážně,“ prohlásil dvorský trenér Karel Hracha. Sobotní duel ve sportovní hale ve Strži domácí házenkáři prohráli 24:25, když o vítězi museli rozhodnout až sedmimetrové hody, které Libčice vyhrály 4:3.
„Soupeř se představil jako velmi ambiciózní tým. Určitě úroveň jejich krajského přeboru je na vyšší úrovni než naše skupina, kterou hraje béčko,“ poznamenal na adresu týmu od Prahy.

Dvůr odehrál zápas s hráči z lavičky a dorostenci, kteří měli už v nohách jeden zápas. „Ze základu nastoupili jen Pavel Cvejn a Martin Voňka,“ doplnil Hracha. „Ostatní hráči měli volno a léčili si nemoci a zranění z posledního ligového zápasu v Košutce,“ pravil Hracha. „Přesto zápas se dal vyhrát,“ dodal.
Domácí ale v utkání doplatili na neproměňování šancí. „V závěru zápasu rozhodčí pískli hostům držení míče a šli jsme do rychlého protiútoku, který ale Lukáš Gogolák náskok nedal,“ popisoval Karel Hracha situaci, která mohla oddálit prodloužení.

Prodloužení (2 x 5 minut) skončilo také nerozhodně a v sedmimetrových hodech se štěstí přiklonilo na hostující stranu. „Dva, tři hráči, které zatím ale nechci jmenovat, mě přesvědčili, že by mohli být v budoucnu zařazeni do A mužstva. Ostatní ještě musí máknout,“ uzavřel Karel Hracha hodnocení pohárového duelu, který osobně bral jako přípravné utkání.

V sobotu bude v hale ve Strži opět pokračovat prvoligová soutěž. Dvůr Králové hostí od 17 hodin Slavii Plzeň.