Je dobojováno, třetí ročník seriálu MG SPORT UFO KTM enduro cross country 2011 v sobotu ve Sklenařicích skončil. Poslední pátý podnik patřil, stejně jako vloni, Motoklubu Vysoké nad Jizerou, který sklenařické závody organizuje.

Skvěle a profesionálně připravená trať měřila takřka 8 kilometrů a vedla po pastvinách, část lesními úseky. Nebyly na ní žádné umělé technické překážky, jen dva kopce hlíny a mezi nimi jáma. Tato překážka byla umístěna na startovací louce vedle tankovacího depa, aby byla ukojena atraktivita pro diváky.

Všichni, kteří se o víkendu postavili na místní trať, bojovali o poslední body do konečného pořadí.

Ceny předával patron Jiří Churavý

První závod patřil tradičně dětem. V kategorii slabších motocyklů zvítězil Robert Friedrich z Enduro Příchovice, v kategorii do 65 ccm byl nejrychlejší Lukáš Pajer. Také nejmenším závodníkům předával ceny patron soutěže bývalý mistr světa v motokrosu Jiří Churavý.

Pak už se na start postavili dospělí motorkáři. Pořadí licenční kategorie B skončil stejně jako celkové pořadí. Martin Šťastný nenechal nikoho na pochybách, že je skutečným lídrem a pouze na druhém místě skončil Jiří Hádek z Bozkova. Také v elitní třídě A už své vítězství jen dalším prvním místem potvrdil Milan Engel, pro druhé místo si dojel Jakub Šefr, který skončil na stříbrné pozici také celkově.

Drama jen u veteránů

Ačkoliv mnoho kategorií bylo prakticky rozhodnuto už před posledním závodem sezóny, diváci se mohli těšit alespoň na vřavu ve veteránské kategorii. První a druhá pozice připadla Hančovi a Lupoměskému, ale Milanové Kurfiřt i Kotrč měli na svém kontě stejný počet bodů a poprali se tak o třetí místo. Nakonec byl úspěšnější Milan Kurfiřt z Motosportu Bozkov.

O vzruchu se ale postaral i Hanč, kterému uprostřed závodu vypadla benzínová hadička, záhy mu došel benzin a aby mohl dokončit závod, nechal motorku ležet na trati a utíkal do tankovacího depa pro pohonné hmoty. Do závodu se vrátil a dojel na 8. místě.

Nejslabší kubatura pak opět patřila jezdcům z Motosportu Lhotka. Ti zvítězili i v soutěži týmů, která probíhala během celého letošního ročníku a s přehledem udrželi náskok před druhým týmem v pořadí, kterým je Enduro Martinice. Sobotní vítězství opět obhájil letos nepřekonaný Pavel Melichar ze Lhotky.

Hobby jezdcům vládl tým Vysokého

V odpoledním závodě hobby jezdců zvítězil Pavel Zelinka z Vysokého, který obsadil i první místo v celkovém pořadí. On stejně jako kolegové z Motoklubu Vysoké nad Jizerou již tradičně vládl kategorii E2. Zbývajícími vítězi hobby závodů se stali Lubor Kraus z Martinic a Jan Balaš ze Lhotky.

Celý slavnostní ceremoniál pak trval bezmála hodinu. Jiří Churavý oblékal první tři nejúspěšnější jezdce celkového pořadí do seriálových dresů, předaly se všechny věcné ceny za vítězství a třetí ročník seriálu byl tak slavnostně zakončen.