O dvě čistá konta v řadě chrudimští futsalisté přišli proti italské Pescaře velmi záhy. Po čtyřiadvaceti vteřinách ERA-PACK inkasoval gól ze sálovky kapitána Murila, který předznamenal dění celého utkání. Brazilský kouč Chrudimi Felipe Conde označil první branku za velmi důležitý moment zápasu: „První gól nás velmi rozhodil a hodně ovlivnil průběh utkání.“ I přes inkasovanou brankou Chrudim šlapala do pedálů. Aktivní hrou dokázala v průběhu prvního poločasu soupeře zmáčknout a vypracovat si řadu šancí.

Italský tým však měl mezi tyčemi jednoho z nejlepších brankářů světa - Mammarellu. Zkušený brankář fantastickými zákroky i s notnou dávkou štěstí chrudimským střelcům radost neumožnil. Ještě do poločasu bylo navíc s ERA-PACKem ještě více zle. Ideální střelou se prezentoval Bertoni a zmar pořadatele podtrhl smolnou vlastní brankou z šesté minuty druhého poločasu Matěj Slováček.

Stav 0:3 se již nezměnil ani při dlouhé power play Chrudimi. „Věřím, že divákům se zápas musel líbit. Obě mužstva měla spoustu šancí. Ve druhé půli nám trochu došly síly, čehož soupeř dokonale využil,“ uznal kvalitu soupeře Felipe Conde.

Po trpké porážce se šance Chrudimských na postup do závěrečného turnaje výrazně snížil. V sobotu musí doufat v pomoct běloruské Lidy, v případě jejího neúspěchu následně porazit slavný Kairat Almaty minimálně o čtyři branky. „Turnaj pro nás neskončil. Budeme bojovat až do konce. Víme, že nás čeká další těžký zápas proti výbornému soupeři a my budeme rozhodně chtít odměnit diváky za jejich výraznou podporu,“ nechal se slyšet trenér Chrudimi Conde.

FK ERA-PACK Chrudim - A&S Pescara 0:3 (0:2). Branky: 1. Murilo (Lima), 18. Bertoni (Wellington), 26. vlastní (Slováček).
FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, Doša, Bagatini, Felipe – M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček.
A&S Pescara: Mammarella – Gabriel Lima, Murilo, De Oliveira, Bertoni – Ercolessi, Cuzzolino, Calderolli, Lukaian, Coco, Avellino.