Celkem v nizozemské Mekce rychlobruslení zvládla dva starty na pět set metrů a dva na kilometrové distanci „Čtyři starty a čtyři dobré výkony. Jasně, nějaké chyby byly, ale byl to dobrý víkend," hodnotila dvaadvacetiletá rodačka z Vrchlabí.

Její forma stoupá a to je před nadcházejícím světovým šampionátem, který se koná od zítřka právě v Heerenveenu, dobrá zpráva. „Trenéři byli spokojení. Myslí si, že je to pro mě dobrý odrazový můstek na mistrovství," vypráví Erbanová. „Předtím jsem si tu zajela testovací závod Holland Cup, už tam se mi zadařilo, ta forma je vzrůstající," soudí.

Generálka vyšla, ale pořád je co zlepšovat. „To je ještě věcí. Třeba kdybych mohla spojit druhé kolo z kiláku prvního dne a rozběh druhého dne, je z toho výborný kilák. Jde o to, udělat všechno najednou."

Útroby místního stadionu dobře zná, závodí tu už léta a od nové sezony také trénuje. „Je pravda, že se nám tu pohybuje líp, jsme zvyklí na ten led. Tím, že jsem nejela na mistrovství Evropy a do Hamaru, jsem tu trénovala měsíc. Ke konci už to bylo unavující, navíc jsem nevěděla, jak se to na mně projeví. Dopadlo to ale velice dobře."
Na mistrovství světa tentokrát bude takřka domácí závodnicí. A klidně může Nizozemkám doma sebrat medaili. V klubu přesto panuje přátelská atmosféra. „Oni to takhle neberou. Tahle jejich mentalita se mi líbí. Lidé z týmu si přejí navzájem. Jsme silný tým a na stupních jsme se vystřídali, v tom je naše síla. Máme to mezi sebou v pohodě," vysvětluje ještě Erbanová.

Už zítra se heerenveenská hala zbarví do oranžova, i kapela bude na svém místě. „Hodně lidí tu rádo závodí, i na Světový pohár přišla skoro plná hala. Žene mě to dopředu, zvlášť teď, kdy vnímají, že jsem v holandském týmu. Jejich podpora je větší."

Erbanová má v plánu starty na třech distancích, k pěti-stovce a kilometru přidá ještě patnáct set metrů. „Bude pro mě i dobrým tréninkem kvůli dalším závodům v kiláku. Kdyby byla mezi 500 a 1000, přemýšlela bych o tom. Jede se ale jako poslední, tak si myslím, že ji mohu v pohodě jet."

Do její mysli se zlehounka vkrádá i myšlenka na první světovou medaili. „Ta myšlenka tam je, určitě. Mám k ní hodně blízko. Na pódiu ve Světovém poháru jsou holky, které už jsem letos porazila," líčí. „Dejme tomu, že Američanky jsou letos trochu ustřelené, hlavně Heather Richardsonová, ale třeba Brittany Boweová už je ve hře se mnou. Jednou ji mohu porazit, pak ona porazí mne. Mentálně se připravuju na to, že tam mohu být."