Dnes nastoupí elitní česká běžkyně na lyžích EVA NÝVLTOVÁ k dalšímu závodu v nedávno zahájené sezoně. V německém Düsseldorfu se představí v individuálním sprintu a ráda by získala úvodní body do seriálu Světového poháru. Eva od letošní sezony reprezentantuje klub Olfin Car–Vella Trutnov a má za sebou již dva závody. Ve švédském Gällivare (10 km volnou technikou) se umístila na 40. místě. Finské Kuusamo (sprint, 5 km klasika, 10 km volně) bylo ještě lepší, ani 32. pozice ale na body nestačila.

Evo, jak jste zatím spokojena s průběhem nové sezony?
Kromě té pětky minulou sobotu jsem víceméně spokojená. Samozřejmě k tomu něco chybělo, protože do třicítky jsem se nedostala. Není to ale daleko, byly to první závody, konkurence byla obrovská. Snad to bude dobrý dál.

Kde se vám líbilo víc, v Gällivare nebo v Kuusamu?
Výsledkama asi v tom Kuusamu, protože mi tam do třicítky chybělo jen pár vteřinek. Tratě ale byly lepší v Gällivare, protože na Kuusamo zrovna nejlepší vzpomínky nemám a ty sjezdy tam pro mě jsou hodně nepříjemné.

Co očekáváte od tohoto víkendu, v němž se ukážete v Düsseldorfu?
Pojedu bohužel jen v sobotu individuální sprint, protože nemám nikoho do dvojice, ale chtěla bych tam získal první body.

Věříte, že se to povede?
No, musím v to věřit. Té smůly už bylo dost a já věřím, že to prolomím a podívám se taky do rozjížděk.

Od letoška reprezentujete Trutnov, jaká je ve vašem týmu atmosféra?
Jsem strašně ráda, že závodím za Trutnov. Usilovala jsem o to od jara. a nikdy jsem z Trutnova nechtěla odejít, dokud jsem nebyla nucena. Jsem moc ráda, že jsem tady a v té tréninkové skupině je docela pohoda, snažíme si pomoct, a tak jsem spokojená. Doufám, že oni se mnou taky.

Co vás po Německu čeká ještě do konce roku?
Další týden bych měla absolvovat soustředění na Mísečkách, kde se pak zúčastním republikových závodů. Poté ještě nevím, zda tu zůstanu nebo budu trénovat na Černé hoře. Pak již bude vše směřováno přípravě na Tour de Ski.

Prozradíte největší cíle pro sezonu?
Určitě právě Tour de Ski, Univerziáda a mistrovství světa v norském Oslu, pokud se tam dostanu.