Extraligový nováček se po měsíci letního drilu, který probíhá pod taktovkou trenérů Hrachy a Šulce, vydal k úvodnímu přátelskému zápasu do Jičína. Na palubovce loňského čtvrtfinalisty nejvyšší soutěže utrpěl porážku o dvanáct branek.

Včera se oba soupeři utkali v odvetě v hale ve Strži. Utkání skončilo po uzávěrce a jeho výsledek vám přineseme zítra. V neděli hrají Dvoráci doma s Chodovem (18.30), páteční duel s Náchodem zatím není potvrzený.

HBC Ronal Jičín – 1. HK Dvůr Králové 29:17 (14:8)

Branky: Klouček 4, Černý 3, Kotík 3, Urban 2, Hracha 2/1, Železňák, Etrich a Vaněček po 1. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Janeček, Vaněček – Gogolák, Hracha, Vodička, Labský, Etrich, Kotík, Zelinka, Železňák, Tesař, Bělohlav, Klouček, Černý, Urban.

Značně omlazená sestava hostů, plná nových jmen, se soupeře nezalekla a prvních deset minut hrála v zápase prim. Poté se však začali prosazovat domácí sestava, která hrála v plném složení (chyběl pouze jeden hráč z kádru pro extraligu).

Dvoráci měli problém se prosadit hlavně proti postavené obraně soupeře a vázl také přechod do protiútoku. Na hráčích bylo patrné, že spolu hrají první utkání a na hřišti se často hledali.

Za první půli zaslouží pochvalu obrana v čele s brankářem Vaněčkem a také některé pohledné kombinace, které na rozehrávce řídila posila z Náchoda Klouček.

Druhá půle byla obrazem té první. Dvoráci útočili do plných a Jičín trestal chyby a špatnou střelbu rychlými protiútoky, které úspěšně zakončoval.
Za Dvůr nastoupili všichni hráči a zkusili si tak konfrontaci s předním týmem extraligy. Po dlouhém bloku nabírání fyzické kondice šlo o výsledek až v druhé řadě, i přes poměrně vysokou prohru zápas splnil svůj účel.