To byl zase zápas jako řemen. Poté, co Dvoráci před 14 dny přestříleli tradičního rivala z Náchoda (33:30), vyzráli i na druhého východočeského soka z Jičína. Domácí sice před koncem úvodního poločasu prohrávali až o sedm branek, vynikajícím výkonem po přestávce ale získali další dva body. To vše ve výborné atmosféře haly, která byla házenkářům dalším hráčem na hřišti.

I. liga

1. HK Dvůr Králové nad Labem – HBC Ronal Jičín B 25:21 (8:13)

Fakta – branky: D. Fiedor 7/1, Kotík 5/3, Zelinka a Kulhánek 3, Etrich a Kirschbaum 2, R. Fiedor, Junek, Voňka 1 – Kolc 8/1, Dvořák 3, Šebek 3/1, Havelka, Mil´ko, Drbolhlav 2, Grůša 1. Rozhodčí: Moravec, Rutta. Vyloučení: 4:2. ŽK: 2:2. Diváků: 240. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Šturma – Voňka, D. Picha, Černý, R. Fiedor, Kulhánek, D. Fiedor, Jakub Kirschbaum, Zelinka, Gogolák, Kotík, Etrich, Junek.

Po sérii dvou výher vstoupili Dvoráci do dalšího krajského derby rozpačitě a na úvodní gól čekali dlouhých 12 minut! V té době navíc hosté vedli již 0:3. Juniorka Jičína se prezentovala rychlou hrou plnou smrtících protiútoků a před koncem poločasu vedla až o sedm bodů. Dva góly domácích upravily před pauzou stav na 8:13, ten byl přesto o dost výhodnější pro mladý tým.

Jenže po přestávce se začaly dít věci. Dvůr měl po zřejmě důrazné domluvě v kabině doslova drtivý nástup a po čtyřech gólech v řadě to bylo brzy 12:13. Hosté sice ještě jednou odskočili (13:16), s mohutnou podporou publika to ale byli dvorští hráči, kdo si zbytek pohledného duelu podmanil a výsledek převážil jasně na svoji stranu. Třešničkou na vítězném dortu byl gól z otočky ve vzduchu v podání Junka a pak už se mohlo jen tleskat ve stoje.

Východočeští navrátilci do první ligy se po pátém kole usadili na velice slušném pátém místě vyrovnané tabulky a v dalším kole je čeká výjezd do hlavního města. Právě tam Dvůr vyzve aktuálně devátou rezervu pražské Dukly.

Další výsledky 5. kola

Litovel – Náchod 35:26, Chodov – Nové Veselí 26:25, Karviná B – Strakonice 26:27, Bystřice pod Hostýnem – Dukla Praha B 29:26, Louny – Bohunice 27:25.