I. liga

1. HK Dvůr Králové – HCB OKD Karviná B 29:22 (15:6)

Fakta – branky: L. Picha 8, D. Fiedor 7/1, Kulhánek 4, Etrich a R. Fiedor 3, Hracha a Vitoušek 2 – Užek 11/1, Marhons 3, Paululík 3/2, Dudek a Borys 2, Valúch 1. Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Vyloučení: 6:4. ŽK: 2:0. Diváci: 250. 1. HK Dvůr Králové: Babčaník, Šturma – R. Fiedor, Paclík, Gogolák, Etrich, Jakub Kirschbaum, Zelinka, D. Fiedor, Kulhánek, Hracha, Vitoušek, Neumann, L. Picha.

Je tomu čtrnáct dní, co spoluhráči pěli ódy na brankáře Pavla Šturmu, jenž jim famózními zákroky pomohl k vítězství nad Olomoucí. K dalšímu utkání do sportovní haly při ZŠ Strž dorazil další moravský celek, tentokrát z Karviné, a také jeho členové si v duelu vylámali zuby především na opoře mezi tyčemi.

K duelu již nastoupil uzdravený Martin Babčaník a jeho zapálení do hry hlavně v úvodu zápasu aplaudovaly velmi slušně zaplněné ochozy. Výraznou měrou tomu ale pomáhala i výborná hra domácí obrany. Hosté se střelecky prosadili až po osmi minutách, navíc ze sedmimetrového hodu. Přesto ve 21. minutě svítil na tabuli neuvěřitelný stav 12:1!

Až série dvorských oslabení dovolila soupeři korekci skóre, poločasový výsledek 15:6 ale mluvil za vše. V první půli na palubovce existoval jen jeden tým.

Po přestávce již byla hra vyrovnanější a také karvinští borci ukázali východočeskému publiku, že házenou hrát nezapomněli. Na jejich výkon zřejmě zapůsobila i domluva bývalého reprezentačního trenéra Hudečka v šatně. Snížení na 17:11 zastavil oddechový čas domácího kouče Pichy a za stavu 22:12 již bylo o majiteli dvou bodů definitivně rozhodnuto.

Domácí mohli v klidu využít všech hráčů ze soupisky a premiérové minuty tak v první lize okusil třeba i dorostenec Matěj Vitoušek. Ten svůj debut okořenil dvěma góly a společně s vrstevníkem Neumannem i celým týmem mohl v závěru utkání slavit zasloužené vítězství 29:22.

Spokojenost s hrou mužstva vyjádřili i spokojení diváci, kteří se mohou již nyní těšit na další domácí utkání. Zápas v Chodově byl totiž Dvoru přeložen až na květen, za týden navíc následuje „velikonoční pauza" a další zápas tak Pichovi svěřenci odehrají znovu doma – 11. dubna proti Novému Veselí.