Ale stalo se a vrchlabští volejbalisté tak do druhé nejvyšší české soutěže vtrhli výhrami nad Starým Městem v sobotu a Poštornou v neděli. Navíc na své palubovce již osmnáct měsíců nepoznali porážku.

Vrchlabí – Staré Město 3:1 (25:20, 22:25, 25:12, 25:14). Rozhodčí: Dmejchal, Čermák. Celkový čas: 97 minut. Diváci: 160. TJ Spartak Vrchlabí – základní sestava: Kulhánek – Kulhánek, John, Vitvar, Černý, Fijala, Rydval – libero Štefan; střídali: Čáp, Klouzal.

Vrchlabský soupeř, který v minulém ročníku obsadil páté místo, si přivezl pod Krkonoše páteční vítězství předehrávaného utkání v Jablonci v poměru 3:1. Domácí ovšem začali od prvního míče tlačit Staré Město dobrým servisem a znemožňovat mu tak hru středem sítě. Kvalitní obranou pak rychle získali úvodní set. Zaskočení hosté až ve druhém setu pochopili, že mají proti sobě kvalitní družstvo. Druhý set byl až do koncovky vyrovnaný. Soupeř zpřesnil přihrávku a dařilo se mu na útoku. Třemi drobným chybami v závěru setu domácí Starému Městu pomohli srovnat stav na 1:1. Od začátku třetího setu však Vrchlabští stoupajícím tlakem hlavně v obraně na síti a v poli začali svého soupeře jasně přehrávat. Taktická střídání na servis tento tlak ještě podpořila a na hřišti bylo prakticky jen jedno družstvo.

Vrchlabí – Poštorná 3:1 (25:23, 25:15, 21:25, 25:18). Rozhodčí: Ježek, Kostka. Celkový čas: 107 minut. Diváci: 110. TJ Spartak Vrchlabí: Kulhánek, John, Vitvar, Černý, Fijala, Rydval – libero Štefan; střídali: Čáp, Klouzal, Koláčný.

Mladý tým Poštorné s vynikajícími skokanskými dispozicemi několika hráčů od úvodních míčů dělal obraně Vrchlabských starosti. Přesto zkušenost domácích slavila v koncovce prvního setu úspěch. Ve druhém již domácí začali svého soupeře přehrávat ve všech herních činnostech a celkem hladce ho získali. Do třetí sady Vrchlabští vstoupili velmi špatně (1:6) a ani přes stíhací jízdu od stavu 13:19 se jim snížení Poštorné nepodařilo odvrátit. Na začátku čtvrtého setu domácí odskočili na rozdíl tří bodů a přestože se pak hostům podařilo snížit na rozdíl jediného bodu (19:18), jejich sebevědomí to nenarušilo.