Olympik Mělník – Dalmach Turnov 1:3 (0:1)

Utkání začalo velmi opatrně a diváky vytrhla z večerní mdloby až akce Bakeše s Pařízkem z poloviny utkání. Prvně jmenovaný rozehrál přímý kop a Pařízek v náběhu zavěsil přímo do šibenice domácího brankáře Hnízda. Mělník následně začal hostujícímu celku zatápět, ale především díky výborně chytajícímu Koubusovi šel do kabin s mírným vedením Turnov.

Olympik ale hned zkraje 2. poločasu vyrovnal. Rohový kop rozehráli domácí na nohu Neumana, který se dokázal uvolnit a svoji obávanou levou nohu zamířil přesně.

O pár minut později šel do vedení znovu Dalmach. Mencl se štěstím přešel přes dva obránce, vybídl Špínu, který už věděl, jak s nabídnou šancí naložit.
Tlak Mělníka ve druhém poločase už vyšel naprázdno. Koubus se v brance činil a díky němu a špatné koncovce hráčů v bílém pak mohl Turnov ve 35. minutě rozhodnout. Po ose Daniel Hurt – Krejčík zakončoval tísněn obráncem do prázdné Kratochvíl a bylo takřka rozhodnuto.

Mělník poté sáhl ke hře bez brankáře, zatlačil Dalmach hluboko do obranného valu, ale nedokázal se dostat do výraznější příležitosti. „Zahráli jsme takticky výborně a především v obranné fázi hry bylo znát, že spolu už nějaký ten rok hrajeme. Chceme pozvat všechny fanoušky na rozhodující utkání do Turnova, kde se pokusíme opět zabojovat a posunout naši sezónu ještě o krůček dál,“ sdělil za Dalmach Turnov Aleš Krejčík.

Rozhodující utkání série se odehraje v neděli 15. dubna od 20 hodin ve sportovní hale ve Skálově ulici v Turnově.

Branky: Neuman – Pařízek, Špína, Kratochvíl. Dalmach Turnov: Koubus – Bakeš, Krejčík, Pařízek, Bernard, J. Mencl, Špína, Kratochvíl, D. Hurt.

Druhá semifinálová série mezi Démony z České Lípy a Hradcem Králové dospěla po výsledcích 8:3 a 2:7 také do rozhodujícího třetího duelu.