„Už mi to moc nejde,“ sebekriticky přiznává dvaatřicetiletá spojka extraligového nováčka. „Chtělo by to alespoň měsíc odpočinek, abych doléčil zranění,“ stěžuje si na bolest kolen hráč, který se navíc teď do dvorské sestavy vracel po nemoci. „Štve mě to. Snažím se hrát naplno a chci týmu pomoct, ale zatím klukům moc nepomáhám,“ posteskne si autor letošních šestadvaceti branek.

Ve středečním utkání proti Lovosicím se trefil dvakrát a Královédvorští utrpěli vysokou porážku 15:31. „Náš výkon nebyl takový, jaký bychom měli předvádět v domácím prostředí,“ ohlédl se za střetnutím s jedním z aspirantů na titul. „Je tam znát zkušenost těchto mančaftů. Dejme tomu, že my trénujeme čtyřikrát týdně a oni třeba sedmkrát. Hrají to na poloprofesionální až profesionální smlouvy, co vím. My jsme úplně někde jinde,“ vypráví Daniel Fiedor.

„Je to stejné jako ve fotbale, když nastoupíte proti hráčům, kteří trénují dvakrát denně. Čtyřicet pět minut s nimi můžete hrát vyrovnaný zápas, ale potom vám během deseti minut nasázejí tři góly a je konec.“

Hlavní problém Dvora vidí hráč, který do Podkrkonoší přišel v roce 2000 z Karviné, ve staromódní hře. „Postupným útokem hrajeme na dvacet gólů za zápas, kdežto soupeř rychlými protiútoky nastřílí třicet, čtyřicet branek,“ konstatuje Daniel Fiedor.

Při tréninku nováček samozřejmě zkouší nacvičovat jiné varianty, ale předělat koncepci týmu zabere nějaký čas. „Potřebovali bychom se letos zachránit a příští rok by se třeba už začalo hrát jinak. Myslím si však, že budeme mít problémy s tím, abychom se zachránili,“ povídá Fiedor.

Mužstvo by podle něj potřebovalo ještě nějaké zkušené tahouny. „Mladí hráči jsou dobří a v budoucnosti budou určitě velmi dobří. V této chvíli bychom ale potřebovali hráče, kteří by tým táhli,“ prohlásil muž s devítkou na dresu. „Nemocní hráči typu mě, nebo přepracovaní hráči typu taky mě,“ na chvíli se usměje, „těžko tým povedou.“

Přesto spoluhráči i zítra ve Frýdku–Místku budou na Daniela Fiedora hodně spoléhat. „Naše šance nejsou ani padesát na padesát,“ tvrdí zkušená spojka před soubojem předposledního s posledním.

„Musíme předvést heroický výkon, abychom mohli překvapit. Když předvedeme náš standardní, dostaneme o pět, o šest branek. Bude záležet na naší trpělivé hře. Nechci říct, že bychom měli hrát profesorky, protože to je blbost, ale spíš pomaleji, vyčkávat na šance a proměňovat je. Pokud budeme proměňovat, můžeme uhrát dobrý výsledek,“ dodává.