II. LIGA MUŽŮ

FbK Svitavy – FBC Orel Rtyně v P. 7:2 (1:0, 4:0, 2:2).

Fakta – branky a asistence: 15. König (Musil ), 33. Čáp (Brýdl ), 35. Doseděl (Malý), 40. Doseděl (Prudil), 40. Krbúšik (Malý), 44. Brýdl (Musil), 45. König (Doseděl) – 41. Krýsl (Ryant), 49. Čížek (Hepnar). Rozhodčí: Jireček, Slezák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 126.

Druhý tým tabulky nenechal o svém vítězství nikoho na pochybách, když rozhodující krok k šestnácté výhře v ročníku udělal v prostřední třetině. Tu domácí ovládli poměrem 4:0. Za Východočechy se v utkání střelecky prosadili Krýsl a Čížek, jejich góly ale v závěru jen mírnili porážku.

ASK Bystřice n. P. – FBC Orel Rtyně v P. 13:6 (5:0, 4:3, 4:3).

Fakta – branky a asistence: 4. Prášil (Zavadil), 6. Zavadil (Dvořák), 9. Chocholáč (Prášil), 10. Prášil (Dvořák), 13. Trentin (Sláma), 24. Prášil (Chocholáč), 29. Trentin, 32. Prášil (Dvořák), 34. Mach (Císař), 46. Sláma (Chocholáč), 56. Paleček (Prášil), 59. Prášil (Novák), 60. Zavadil (Sláma) – 25. Ryant (Krýsl), 35. Téra (Čížek), 39. Ryant (Krýsl), 48. Ryant (Krýsl), 49. Krýsl (Hepnar), 58. Řezníček (Krýsl). Rozhodčí: Kučera, Štěcha. Vyloučení: 3:0. Bez využití. V oslabení: 3:0. Diváci: 37.

Zatímco v sobotu nevyšla Orlům část druhá, v zápase proti Bystřici zcela nezvládli úvodu utkání. Ve 13. minutě prohrávali hosté 0:5. Zmar sportovců ze Rtyně dokreslují hned tři inkasované branky při vlastních přesilovkách.

FBC Orel Rtyně (víkendová sestava): Hepnar – Kašpar, Řezníček, Téra, Ryant, Čížek, Krýsl, Havlíček.

II. LIGA DOROSTU

FBC Trutnov (DTJ) – Fbk Kostelec nad Orlicí 8:4 (2:0, 2:3, 4:1).

Fakta – branky domácích: Mikšovský 2, Kruliš 2, Pelc, Geisler, Kryl, Kancok.

Domácí zahájili duel s chutí a na rychlou trefu Kruliše navázal brzy Mikšovský – 2:0. Ve druhé třetině se hosté zmátořili a třemi góly dokonale zdramatizovali vývoj střetnutí. V nástupu do závěrečné periody ale na 6:3 zvýšili Kancok s Krulišem a domácí již souboj s přehledem dovedli k úspěšnému cíli.

FBC Trutnov (DTJ) – FBC Hradec Králové 10:8 (4:4, 4:4, 2:0).

Fakta – branky domácích: Mikšovský 3, Kruliš 3, Geisler, Vít, Kancok, Kryl.

Duel proti Hradci byl doslova bitvou o šest bodů. Již ve čtvrté vteřině (!) uklidnil podkrkonošský kolektiv Kruliš a odstartoval tím dokonalou přestřelku. První i druhá třetina skončily shodně 4:4, a tak diváci sledovali střelecké hody. V nástupu do závěrečné části vymetl pavučinku v hostující kleci Mikšovský, jenž pak v osmé minutě zvýšil na 10:8. Od té chvíle již gól nepadl a Trutnov si cenné vítězství pohlídal. Zápas nabídl opravdu krásný florbal, který nakonec dopadl lépe pro domácí Trutnov. Celý tým zaslouží velkou pochvalu za obrovskou bojovnost.

FBC Trutnov: Prouza, Vrkoslav – Tauchman, Vít, Hruška, Kubák – Kruliš, Mikšovský, Kryl, Bartoš, Kancok, Pelc, Geisler

Trutnovští dorostenci se posouvají na druhé místo tabulky, ovšem mají ještě dva zápasy k dobru. Následující duely odehrají 17. března s Novým Městem a Dobruškou.

Další podkrkonošský zástupce v soutěži TJ Sokol Dvůr Králové drží šestou příčku, poslední skončí bez bodového zisku tým Kupflorbalku.cz.

HOSTINSKÁ FLORBALOVÁ LIGA

Dalšími duely pokračovaly zbylé tři čtvrtfinálové série Hostinské florbalové ligy. Už se zdálo, že zdejší soutěž bude znát všechny semifinalisty, trutnovský FBT ale zvládl nervózní drama proti Rudníku a díky lépe zvládnutým nájezdům dovedl sérii k rozhodujícímu pátému souboji.

Podobný kousek se naopak nepovedl týmu Good mood, jenž v penaltové loterii padl proti Dolní Branné a s letošním ročníkem se loučí. Pohodový zápas odehráli naopak zástupci celku FBT Bad boys, kteří rozstříleli Kobru 8:3 a celou sérii vyhráli vcelku přesvědčivě 3:1.

FBT Bad boys – 1. FBK Kobra 8:3 (branky: Brandejs 3, Havlas, Chlup, Zaplatílek ml., Hanč, Hawel – Filcsák 2, Sekerka). Konečný stav: 3:1.
FBC Dolní Branná – Good mood 5:4 SN (Jech 2, T. Forbelský, Vl. Lukeš, Vít Lukeš – M. Kudrnovský 2, Horák, Hampl). Konečný stav: 3:1.
FBT Trutnov – FBC Rudník 3:2 SN (Felker 2, J. Fiedler – Privara, Jech). Stav série: 2:2