Turnov - Falcon 4:4 (0:1, 1:0, 3:3)

V sobotu vstoupili turnovští hráči do pohárové soutěže zápasem s pražským celkem Floorbal Club Falcon. Soupeř šel do vedení už v páté minutě. Turnováci si pak na vyrovnání museli počkat až do druhé třetiny. V ní se trefil Antonín Palatínus. Hráčům z Českého ráje se pak povedl vstup do poslední části. Vojtěch Palatínus se trefil už po 49 vteřinách, ovšem soupeř vzápětí opět vyrovnal. Bratři Palatínusové ale v dalším průběhu dvěma brankami zajistili dvoubrankový náskok, který ale nakonec Pražané smazali během jediné minuty. Duel tak skončil nerozhodně.

Příbram - Turnov 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Ve druhém utkání šli do vedení Turnováci již v první minutě, kdy se prosadil Nezdara. Následně se oba týmy prezentovaly zejména kvalitní obrannou činností, ale ve 26. minutě Příbram vyrovnala. V polovině zápasu pak Tyrník opět překlopil misky vah na stranu turnovského celku, ale 40 vteřin před koncem bylo opět vyrovnáno. O turnovské výhře tak rozhodla až závěrečná třetina. V její 4. minutě se třetí brankovou přihrávku blýskl Salaba, který svoji asistencí vybídl ke skórování opět Tvrzníka. O tři minuty později využil na brankovišti dlouhé paže Tomeš a pečetil tak na konečných 4:2. Po prvním dnu Turnov držel postupové ambice.

Rokycany - Turnov 4:4 (2:1, 1:2, 1:1)

V neděli na hráče z Českého ráje čekaly těžší soupeři. Domácí celek začal výrazně lépe a už v osmé minutě vedl o dvě branky. Po snížení kapitána Kolomazníka ještě v první třetině hned v úvodu druhé Turnov vyrovnal zásluhou Nezdary. Skóre se pak znovu měnilo ve 26. minutě a do vedení šli znovu domácí. Přesto se do poslední pauzy šlo s nerozhodným výsledek prosadil se A. Palatínus. O vítězi zápasu měla rozhodnout poslední perioda. Hosté se ujali vedení brankou Palatínuse a mířili za postupem, ale pět minut před koncem Rokycany vyrovnaly a výsledkem 4:4 zápas také skončil.

Turnov - Trutnov 4:9 (1:1, 2:5, 1:3)

V souboji s favorizovaným Trutnovem potřebovali Turnováci alespoň bodovat, což se nakonec nepovedlo. První část hry sice skončila nerozhodně, ale ve druhé se prosazovali výrazně lépe hráči soupeře, kteří se trefili pětkrát a bylo takřka rozhodnuto. V závěrečném dějství už ani přes velkou snahu nenašli turnovští hráči recept na zdramatizování zápasu.

Po dvou remízách, jedné výhře a jedné prohře obsadil Turnov v kvalitní konkurenci konečné třetí místo. Zisk pěti bodů ale nakonec nestačil ani na postup z pozice šťastného poraženého.

Sestava TJ Turnov: Burda - P. Brož, Bursa, Poláček, Salaba, Tomeš Kolomazník, V. Palatínus, A. Palatínus, Fiala, Nezdara, Tvrzník, Pala.

(jp, tjt)