FBK 001 Trutnov – ELITE Praha 6:9 (1:2, 2:5, 3:2).

Fakta – branky a asistence: 15. a 43. Nováková (Hejnová, Žďárská), 32. Koláčná, 39. vlastní (Jahodová), 47. Hejnová, 58. Brejchová (Hejnová) – 20., 35. a 37. Lisová (Kleinová, Jelínková), 10. a 21. Kleinová (Jelínková, Jahodová), 23. a 46. Jelínková (Lisová, Počtová), 22. Poláková (Rullová), 60. Počtová (Jelínková). Rozhodčí: Turay, Žatečka. Bez vyloučení. Střely: 32:42. Diváků: 60.

FBK 001 Trutnov: Gécová – Jansová, Žďárská, Pávová, Rejlová, Bálintová, Kyralová – Nováková, Najbrtová, Hejnová – Koláčná, Romančáková, B. Weyskrabová – Kubíčková, Culková, Brejchová – Borůvková.

V osmém kole nejvyšší národní soutěže přivítaly trutnovské florbalistky soupeře z hlavního města. Šestý tým tabulky byl favoritem utkání, přesto domácí kolektiv věřil, že by mohl pražský Elite potrápit. A tak se i stalo. První třetina nabídla zcela vyrovnanou partii, v níž se hostující hráčky ujaly vedení, v 15. minutě ale bylo pro brance Novákové srovnáno – 1:1. Když už se zdálo, že do šaten půjdou obě družstva za nerozhodného stavu, trefila se padesát vteřin před koncem Lisová a zajistila svému celku vedení 1:2.

„První třetina byla vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách a nás těšilo, že se holky vyvarovaly jakýchkoliv chyb. O to víc mrzelo, že jsme si nechali dát gól do šatny,“ popsal úvodní dvacetiminutovku trenér domácích Jan Adamec.

Rozhodující pro vývoj celého utkání se ukázal nástup do druhé části. Během pouhých 53 vteřin (!) nastřílely pražské hráčky za záda Gécové tři branky a o tom, kam poputují body, bylo takřka jasno – 1:5! Zásluhou Koláčné a jedné vlastní branky se sice prosadil i domácí celek, další dvě trefy hostující Lisové ale znamenaly nejen její hattrick, ale hlavně stav 3:7 po dvou periodách.

„Přitom ta druhá třetina mohla vypadat úplně jinak. Měli jsme tam dvě obrovské šance hned v úvodu, ale proměnit jsme je nedokázali. Naopak přišly tři fatální individuální hrubky po sobě a ty de facto rozhodly zápas,“ litoval lodivod FBK 001 Trutnov.

Ač se zdálo být utkání rozhodnuté, trutnovské hráčky jej nezabalily a ve třetí části odehrály nejlepší pasáž zápasu. Postupně snížily až na 6:8 a skvělí fandové je hnali za vyrovnáním. Na to ale mnoho času nezbývalo a při hře vabank udeřil v poslední minutě ještě jednou soupeř – 6:9.

„Prohrávat ve florbale před třetí třetinou o čtyři branky, to není moc. Zvlášť když cítíte, že jde o vyrovnaný zápas. Něco jiného je, kdybychom se do šancí nedostávali. Ale tentokrát to šlo, a tak jsme zkusili zahýbat se sestavou, stáhli jsme to na dvě pětky a pokusili se ještě něco udělat,“ popsal závěrečnou část Adamec.

O víkendu pokračuje přestávka ve 2. lize mužů, kde okupuje zatím osmou příčku FBC Orel Rtyně v Podkrkonoší. Hrát nebudou ani hráčky Trutnova, které tak mají o týden víc času na přípravu před „víkendem podzimu“. Ve dnech 13. a 14. listopadu se totiž tým z města na Úpě představí na palubovkách deváté Olomouce a desátého Brna.

„Pokusíme se konečně přivézt body. Olomouc má výborný mladý mančaft, jehož výsledky nasvědčují, že nás nečeká nic lehkého. Podle všeho by to měla být vyrovnaná utkání a my už potřebujeme bodovat,“ doplnil trenér Jan Adamec a na otázku, zda může v duelech rozhodovat domácí prostředí, dodal: „Určitě ne, nám se hraje dobře venku i doma.“