Nyní však nejúspěšnější osmička základní části, jíž jsou pojizerští florbalisté součástí, už upíná síly k vyřazovací části. Ve výběrovém systému, kdy si soka postupně určovaly celky z 1. 4. místa, si Turnovské zvolil vítěz základní části z Chomutova. Na hráče tak čeká největší favorit soutěže a postupový adept, s nímž Matěcha a spol. letos uspěli jen z části. Nejprve na půdě soupeře prohráli 4:8, nedávno ho však ve vlastní hale dokázali přehrát v poměru 7:6 po samostatných nájezdech.

„Je to pro nás překvapení, že si nás vybral Chomutov, ale těšíme se na bitvu a hlavně na diváckou atmosféru. Chceme postoupit, ale jsme realisté, proto je prvním cílem urvat alespoň jedno vítězství na hřišti soupeře," zaznělo na výběrovém internetovém serveru pro play off v neděli večer z turnovského oddílu.

Turnov - Králův Dvůr 4:5 (0:3, 3:0, 1:2)

Pro poslední zápas dlouhodobé fáze měli turnovští trenéři konečně k dispozici kompletní tým, v brance dostal poprvé šanci Jan Kvíčala. Domácí ale vstoupili do zápasu katastrofálně. Už v 11. minutě prohrávali o tři góly, čímž se „na koni" ocitl rázem soupeř.

Po ospalé úvodní třetině se Turnov probral až po změně stran. Po chvilce snížil Erler a hra nabrala na tempu. Do konce druhé periody pak bylo vyrovnáno, k čemuž nechtíc dopomohl zejména hostující kapitán Křižko. Jeho dvojnásobně ohodnocený pobyt na trestné lavici totiž dvěma góly potrestali bratři Palatínové.

Po změně stran, při oboustranně nekompletním počtu hráčů na palubovce, skóre dokonce otočil Matys. V tabulce lépe postavený Králův Dvůr ale v závěru zapnul všechny motory a odvezl si výhru. Vítězný gól přitom padl v čase 57:54, kdy domácí předvedli hrubou chybu v rozehrávce. Navíc ještě přišli o vyloučeného Vitáska, jenž s jistotou zmešká úvodní duely ve vyřazovací části.

„Před play off jsme nechtěli odkrýt všechny karty, což se podepsalo na výkonu v první třetině. Z formy ve druhé a třetí třetině se můžeme odrazit do play off. Jen škoda nezvládnuté koncovky. Gratuluji soupeři k vítězství," řekl k utkání trenér turnovského florbalového oddílu Jan Kovář.

Branky a nahrávky: 22. Erler (Matěcha), 36. V. Palatínus (Matěcha), 38. A. Palatínus (Matěcha), 43. Matys (A. Palatínus) - 6. Halberštát (Duchek), 10. Horký (Merhout), 11. Pokorný (Kubert), 56. Sluka (Petrmichl), 58. Križko (Duchek). TJ Turnov: Kvíčala, Horáček - Bursa, Havlín, Hejduk, Němeček, Vitásek - Erler, Kolomazník, Matěcha, Matys, Nezdara, Pala, A. Palatínus, V. Palatínus, Seidl.

Ostatní zápasy: Mukařov - Athletics Praha 3:4, Čelákovice - Jaroměř 9:7, Jablonec n. N. - Kadaň 10:6, Chomutov - Č. Budějovice 3:2, Králův Dvůr - Mukařov 11:5.