Generálka na domácí mistrovství světa vyšla. Trutnovské kvarteto bralo evropské

Trutnov – Na začátku prázdnin hostila polská Biala Podlaska evropský šampionát v Powerliftingu. Zúčastnily se jej čtyři stovky závodníků z dvaceti zemí Evropy.

2.8.2017

V POLSKU ZAZÁŘILI (zleva) Libor Hurdálek, Filip Pilný či Martin Hurdálek.Foto: archív oddílu

V silné konkurenci se dokázalo prosadit i kvarteto reprezentantů Trutnova. Martin a Libor Hurdálkovi, Filip Pilný a Jaroslav Tomanec vybojovali tituly mistrů Evropy a pomohli reprezentaci České republiky k medailím také v pohárech zúčastněných národů.

Jako první do soubojů nastoupili závodníci v silovém trojboji EQUIP (s vybavením). Filip Pilný po výkonech 245 kilogramů dřep, 140 benchpress a 200 mrtvý tah (součet 585 kg) obsadil první místo v kategorii dorostenců 18 – 19 let do 110 kg, čímž získal titul mistra Evropy. V absolutním pořadí dorostenců bez rozdílu vah vybojoval bronz.

Libor Hurdálek s výkony 220 kg dřep, 155 benchpress a 220 mrtvý tah (595 kg) zvítězil jak ve své kategorii Masters od 60 do 64 let do 100 kg, tak v absolutním pořadí Masters nad 40 let bez rozdílu vah. Libor i Filip pak společně s dalšími českými reprezentanty v trojboji EQUIP vybojovali zlato v pořadí všech národů před Irskem a Velkou Británií.

Další trutnovský borec Martin Hurdálek po úrazu ruky zatím neudrží těžší váhy a tak nastoupil spíše tréninkově k disciplíně dřep RAW (bez vybavení). S výkonem 230 kilogramů se také radoval z evropského titulu (24 – 39 let do 100 kg) a v celkovém pořadí mužů bez rozdílu vah našel jen dva přemožitele.

V pořadí národů Česká republika získala stříbro hned za domácím Polskem. Jako poslední do bojů zasáhl Jaroslav Tomanec, jenž zvítězil v disciplíně mrtvý tah EQUIP v kategorii Masters 70 – 74 let do 82,5 kg s výkonem 150 kg. K titulu pak svým výkonem pomohl také reprezentaci.

Ve zbytku léta si členové Spartaku Powerlifting Trutnov užívají krátkou pauzu a již v září (16. – 23.) nastoupí do bojů v rámci mistrovství světa GPC, které proběhne přímo v Trutnově. Domácí klub je z pověření Federace českého silového trojboje generálním pořadatelem akce. Očekává se účast více než šesti stovek závodníků z šestatřiceti zemí celého světa.

Autor: Tomáš Otradovský

2.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

PLZEŇSKÉ SPRINTY. Plavkyně Martina Elhenická prožila na západě Čech krásný víkend.

Český rekord a zlatý hattrick. Elhenická zářila ve městě piva

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

V kraji zvítězilo ANO, skokany jsou Piráti a SPD. Trpkou porážku prožívají STAN

Královéhradecko, Trutnovsko - O vítězi letošních sněmovních voleb je rozhodnuto. V Královéhradeckém kraji, stejně jako ve všech ostatních, s velkým náskokem vyhrálo hnutí ANO (31,77 %) vedené Klárou Dostálovou. S obrovským odstupem za ním skončila ODS (11,56 %) s lídrem Ivanem Adamcem.

Basketbalistky daly stovku posledním Strakonicím

Trutnov - Basketbalistky BK Loko Trutnov si s přehledem poradily s posledním celkem ligové tabulky, strakonickým U19 Chance. Po výsledku 107:51 si připsaly třetí vítězství v sezoně.

FOTBALOVÝ servis: Debakl Vrchlabí v Jaroměři

Trutnovsko, Pojizeří - Fotbalový podzim pokračuje víkendovými zápasy v celém regionu, od celorepublikové Divize až po okresní soutěže.

Nevylučuji předčasné volby, řekl Böhnisch. Ze sněmovny po 14 letech vypadl

Trutnov - Po čtrnácti letech se s Parlamentem České republiky loučí Robin Böhnisch z Trutnova. Poslancem byl člen strany ČSSD od roku 2003, po celorepublikovém krachu sociální demokracie však pro Královéhradecký kraj zbylo jediné místo, které obsadil její náchodský lídr Jan Birke. Čtyřicetiletý Böhnisch tak zůstal za branami sněmovny.