„My prostě nemůžeme normálně vyhrát,“ usmíval se pár minut po duelu domácí hráč Radim Kulhánek. „Nedáváme branky. V Třeboni to samé, devět tutovek. Teď poločas, který máme vyhrát 14:7, prohrajeme o gól,“ kroutil hlavou na výsledkem, který svítil na tabuli po 30 minutách – 6:7. V extraligová házené skutečně velká kuriozita.

„To jsem snad ještě nezažil. Šest gólů za poločas je hrozně málo,“ povídala sedmadvacetiletá královédvorská spojka a vzpomínala přitom na souboje s Náchodem. „V derby padalo také málo branek.“

V 18. minutě domácí vedli 6:3, ale pak upadli do obrovské střelecké krize a sedmý gól přidali až za dalších 18 minut! „Nehorázně jsme rozchytali jejich gólmana, ovšem věděli jsme, že i Babča nás podrží,“ konstatoval Kulhánek.

Opravdu, oba brankáři někdy předváděli neuvěřitelné zákroky. Domácí Martin Babčaník se tak s úspěšností dostal přes padesát procent, hostující Petr Štolcar se dokonce blížil k sedmdesáti. Dvůr totiž v zápase vyprodukoval 61 střeleckých pokusů…

Ve 40. minutě Královédvorští prohrávali 7:11, v 53. minutě 14:17. „Já jsem pořád věřil, že s tím něco můžeme udělat. Šlo jen o to, jestli ty góly dáme, nebo ne,“ neztrácel ani za nepříznivého stavu naději Radim Kulhánek.

Nejlepší hráč sobotního duelu to v kritické chvíli vzal na sebe a po dvou individuálních akcích snížil na 16:17. „Měli hodně urostlou obranu a když se na nohách udělala rychlá klička, dalo se něco vymyslet,“ popisoval.

Jak po zápase přiznal, v této chvíli už toho měl plné kecky, střídat jít ale nechtěl. „Přišlo mi to blbý, aby tam šel někdo nerozehraný z lavičky,“ poznamenal autor šesti branek.

Na 17:17 vyrovnal Tesař. Šest set padesát diváků (!) ve Strži šílelo a hnalo Dvůr za vítězstvím. „Hodně nám pomohli. To díky divákům jsme ten konec dotáhli,“ pochvaloval si Kulhánek parádní atmosféru.

Sobotní házenkářský thriller gradoval. Hostující Straka sedmičku proměnil, domácí Michajlík ne, hostující Dyba trefuje tyč. Dvě minuty do konce utkání.

Další domácí sedmička – předtím Fiedor, Klouček, Michajlík nedali. Kdo půjde házet? Mladík Kastner má nervy ze železa – 18:18. Poslední minuta, Dvůr získal míč a obléhá moravské brankoviště. Faul na Kloučka a rozhodčí nařizuje sedmičku… Kastner 19:18!

„Měli jsme hodně velké štěstí,“ zhluboka si oddechl Radim Kulhánek.