„Volby na pořadatelství se sice uskuteční až příští rok v tureckém Istanbulu, ale už teď je téměř jisté, že to budeme my. Jsme jediným kandidátem,“ vysvětlil pracovník radnice Martin Soukup s tím, že nyní musí připravit kompletní projekt.

V něm se bude nacházet veškerá organizace od dopravy přes zázemí a pořadatelský servis, až po nové umělé osvětlení pro skoky v nočních hodinách. A světlo je právě jednou z podmínek určující přidělení pořadatelství.

„Modernizujeme skokanský areál, kde v loni započala výstavba umělého osvětlení za 32 milionů korun. Během léta by měla být hotová druhá etapa spočívající v instalaci zbylých třech stožárů a realizaci osvětlení nájezdů obou můstků,“ řekl starosta Harrachova Tomáš Ploc. Zkouška nového umělého osvětlení proběhne v prosinci, kdy se zde konají závody světového poháru v severské kombinaci a skocích na lyžích.

Město má s organizací celosvětových sportovních klání značné zkušenosti. Na Mamutím můstku se bojovalo o světové prvenství už čtyřikrát. Podle starosty se město snaží o pořadatelství zhruba každých deset let. Tentokrát to bude po dvanácti letech, protože mistrovství v roce 2012 vyhrálo Norsko.

Další z podmínek Mezinárodní lyžařské asociace (FIS) bylo modernizování areálu a město začalo jednat.

Modernizování areálu přijde na zhruba 60 milionů korun, a protože chce město dosáhnout na dotaci, aby mohlo rekonstrukci vůbec realizovat, založí Obecně prospěšnou společnost, pod níž budou skokanské můstky spadat. Členem bude Svaz lyžařů ČR, TJ Jiskra Harrachov, město Harrachov a Liberecký kraj a společně mohou žádat o dotace. Do teď byla vlastníkem akciová společnost, která o ně žádat nemohla. V areálu skokanských můstků tak vznikne vyhlídka pro turisty, jež bude při závodech zároveň zázemím pro skokany, a také víceúčelová budova. Mamutí můstek je již nyní považován za jeden z nejlepších na světě.