S výjimkou profesionálních soutěží tak platí, že mistrovský ročník 2020/2021 jako by neproběhl. Svazoví funkcionáři sice v posledních týdnech pracovali s řadou variant, jak by bylo možné alespoň část soutěží regulérně dohrát, nynější stav a prodlužování vládních opatření však nevedlo k jinému závěru než sezonu ukončit.

„Plán na dohrání soutěží „Covid 3“ počítal s dokončením alespoň podzimní části soutěží a jejich pokračováním v 17. a 18. kalendářním týdnu. Z důvodu prodloužení nouzového stavu až do 11. dubna 2021 plán bohužel nemůžeme realizovat. Současná situace navíc nedává naději na zlepšení. S prodloužením nouzového stavu se samozřejmě prodloužila i platnost protiepidemických opatření, která neumožňují dětem a neprofesionálům trénovat,“ popsal situaci člen exekutivy ČSH Radek Beneš.

Pod Krkonošemi se házené nejvíc věnuje královédvorský 1. HK a jeho předseda Pavel Etrich podobnou zprávu očekával. „Tak nějak se s tím počítalo, ale úplně jasné to nebylo. Byly různé plány dohrání soutěží. Nicméně před měsícem proběhly volby vedení svazu, kde všichni kandidáti deklarovali, že se dohrávat nebude,“ potvrzuje nejvyšší muž klubu, který v dospělé kategorii mužů hraje už řadu let první ligu a na velmi dobré úrovni se věnuje také mládeži.

Rozhodnutí svazu považuje za správné. „Určitě. Za mě je to správné rozhodnutí, protože zde opravdu hrozila zranění po tak dlouhé herní a hlavně tréninkové pauze. Spousta klubů včetně nás navíc vůbec nemá jistotu, že by byla k dispozici hala. Museli bychom třeba i z kapacitních důvodů dohrávat v jiných městech, přičemž pokud bychom halu nezajistili, tak náš problém a kontumace.“

Etrichova slova vlastně i navázala na další důvody, které ve svém prohlášení uvádějí svazoví funkcionáři. „Naším hlavním zájmem je ochrana zdraví sportovců. Po téměř šestiměsíční herní a tréninkové přestávce je potřeba minimálně pětitýdenní společná příprava týmů, aby nedocházelo ke zraněním. Na tu už bohužel není prostor, soutěže musí podle legislativního řádu ČSH skončit do 30. června,“ vysvětlil například situaci prezident ČSH Ondřej Zdráhala.

Ačkoliv podkrkonošský oddíl od října nemůže své týmy posílat do mistrovských soutěží ani do jiných měření sil se soupeři, úplně neaktivní rozhodně není.

„To opravdu ne. Už delší dobu fungujeme online. Muži a dorostenci mají individuální tréninkový plán na každý týden, který by ve vlastním zájmu měli plnit. Před měsícem jsme rozjeli online tréninky pro kategorie od přípravky po žáky. Takže nějaký základ tam je,“ popisuje aktuální dění v klubu, který vyznává žlutomodrou kombinaci barev.

„Teď je důležité se hlavně začít co nejdřív scházet na trénincích aspoň ve venkovním prostředí a připravovat se na novou sezonu. Myslím, že sbírání bodů momentálně není to nejdůležitější. Se spoustou kluků jsme se dlouho neviděli,“ doplnil na závěr Pavel Etrich, odchovanec klubu, dlouholetý člen druholigového kádru a stále i aktivní hráč.

První ligu společně se Dvorem Králové pravidelně hrají i další dva východočeské celky Náchod a Jičín B. Z právě ukončené sezony se na podzim stihla odehrát čtyři nekompletní kola.