Drama vyvrcholilo v poslední minutě, kdy se domácí dostali do vedení. Vyrovnání mohl zařídit ze sedmimetrového hodu Kubík, ale na Günla v brance si nepřišel, proto odjížděl Ronal z Lovosic bez bodu. „Bylo to naprosto vyrovnané utkání, kterému by asi v závěru slušela spíše remíza. Zápas mohl skončit na obě strany. Jsme zklamaní, protože pro nás to byl druhý dobře rozehraný zápas, který jsme ztratili,“ hodnotil utkání jeden z jičínských trenérů Aleš Babák.

Východočechy mohl mrzet i ztracený náskok, když ještě sedm minut před koncem duelu vedli o tři branky. „Bohužel se nám nepodařilo ustát tlak v závěru utkání, kdy jsme mohli jít do rychlého útoku a chyba v něm nás stála body,“ doplnil Babák.

HK FCC Město Lovosice – HBC Ronal Jičín 30:29 (17:17). Nejvíce branek: Jonsson 7/5, Motl 6/1, Trkovský 5 – Dolejší 5, Šulc 4, Kubík 4/2. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 8/6 – 3/2. Vyloučení: 5:5. ČK: Zourek, Kylíšek – Bareš, Kovařík.

Odvoláni! Trenéři Daniel Kubeš (vlevo) a Jan Filip skončili u reprezentace házenkářů.
Třesk v házené. Konec trenérů a šéfa svazu

HÁZENÁ - Extraliga mužů – 8. kolo: Lovosice – Jičín 30:29, Nové Veselí – Zubří 24:28, Brno – Dukla 25:30, Frýdek-Místek – Maloměřice 39:30.