„Od začátku zapasu jsme soupeře přehrávali, jak v postupném, tak v rychlém útoku, bohužel jsme nedokázali překonat brankáře ani v situacích, kdy hráči nebyli pod tlakem obránců,“ kroutil hlavou po porážce 25:29 rozpolcený kouč Dvora Králové Petr Šulc.

Na jednu stranu měl totiž radost z toho, že se jeho týmu dařila hra, na druhou jej pohltilo zklamání z neproměněných vyložených brankových příležitostí. A těch bylo v sobotu požehnaně.

Klíčový moment sobotního utkání podle královédvorského trenéra nastal ve 44. minutě. To hosté na jihu Čech vedli o dva góly (20:18).

„Soupeř byl v té chvíli tak dole, že kdybychom proměnili alespoň jednu z našich jasných šancí, museli jsme vyhrát,“ konstatoval Šulc. „Výborně jsme bránili, rozchytal se Babčaník, který nahradil Vaněčka a domácí nevěděli, co na nás hrát. Díky tomu jsme se prosazovali do rychlého útoku, ale problém byl v tom, že jsme ho nedokázali zakončit,“ zoufal si.

Nejvíce v této činnosti „vynikal“ Jakub Kastner. „Nedal jsem tři,“ práskl na sebe mladý střelec z Dukly, který je ve Dvoře na hostování do konce února. „První jsem podcenil a dál se mi pak jen lámalo sebevědomí. Zkrátka jsem se už nechytil. Myslel jsem, že to půjde samo, když se mi dařilo v předešlých zápasech, ale bohužel,“ litoval devatenáctiletý hráč. „Dát ty šance, třeba by se to pak vyvíjelo jinak.“

Královédvorští přitom měli velkou šanci poprvé se v sezoně odpoutat z posledního místa extraligové tabulky.

„Je to velká škoda, protože tentokrát jsme v utkání byli lepší a jenom díky této, nazval bych to asi herní nedisciplinovaností, jsme soupeře neporazili,“ posteskl si trenér Petr Šulc.
„Tak snad příště,“ doufají ve Dvoře. Šance tu je. Do Strže v sobotu přijede Frýdek.