Házenkáři Dvora Králové si byli dobře vědomi toho, že nejhorší tým první ligy, Prostějov, měl z Podkrkonoší cestovat s debaklem, a ne s porážkou o tři branky – 31:28.

„Ty zatracený šance,“ ulevil si po utkání dvorský kouč Karel Hracha. Právě špatná koncovka zatím provází jeho mužstvo v jarních bojích. „Je to škoda. Chceme dostat více diváků do ochozů a tím neproměňováním je zase ztrácíme,“ pravil. „Zatím jsme se s formou nepotkali,“ dodal.

Dvůr Králové – Prostějov 31:28 (18:13).

Branky: Kastner 7, Fiedor 5, Groh a Jůza 4, Hracha 4/1, Kotík a Voňka 2, D. Picha 1/1, Černý a Kulhánek 1 – Kosina 11/2, Mičkal 6, Mičola 5, Bydžovský a Jurík, Šestorád 2. Rozhodčí: Valeš, Kozler. Vyloučení: 5:6. ŽK 4:3. ČK 1:0 (Voňka). Diváků: 180. Sled branek: 5:2, 10:5, 14:11, 18:13, 23:17, 27:20, 29:26, 31:28. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Janeček – Kotík, Černý, Fiedor, Jůza, Hracha, Kulhánek, Groh, Voňka, Etrich, D. Picha, Zelinka, Kastner.

Poprvé na jaře se v domácí sestavě objevil uzdravený Karel Hracha ml., chyběl naopak obrovitý zadák Pavel Cvejn.

Dvůr předvedl velmi dobrý vstup do utkání a v polovině prvního poločasu vedli 10:5. „Začátek jsme měli opravdu famózní. Kombinací jsme soupeře přehrávali,“ pochvaloval si Karel Hracha starší, který již v prvním poločase do hry zapojil i dvorské mládí – Etricha a Černého.

„Utkání jsme měli stále ve své režii, ale srážely nás sedmičky, které jsme neproměnili čtyři, tyčky, jasné šance,“ povídal královédvorský vůdce, proč se domácí ve druhém poločase nemohli soupeři ves skóre více vzdálit. „Za stavu 28:20 jsme Prostějov měli na dodělání, byl zralý o patnáct gólů. Ale zakončení jsme zase podcenili,“ litoval sérii nevyužitých trháků.

Hosté pěti brankami v řadě utkání zdramatizovali, avšak domácí si závěr pohlídali. „Kluci se zatím hledají, až to bude vycházet a proměníme alespoň padesát procent šancí, nebude problém dávat přes čtyřicet gólů,“ naznačil Karel Hracha.

Už by však bylo na čase. Po víkendové přestávce v první lize, která nyní týmy čeká, se Dvoráci totiž pustí do bitev s těžkými soupeři. Například hned ve šlágru 16. kola zajíždějí do Přerova.

„Věřím, že se dobře připravíme a potvrdíme to, že na silné soupeře zahrát umíme,“ prohlásil dvorský trenér.

Výsledky 15. kola: Napajedla – Náchod 38:32 (18:16), Jičín B – Litovel 28:22 (12:13), Karviná B – Přerov 31:28 (16:13), Slavia Plzeň – 28:26 (13:9), Košutka – Kostelec 34:18 (16:8).