MUŽI A

Zubr extraliga má již za sebou více než polovinu základní části a pohled na tabulku není pro Dvůr zrovna veselý. 1.HK okupuje poslední příčku se ziskem dvou bodů.

Tým na podzim podával velmi nevyrovnané výkony, hlavně co se týká domácích a venkovních zápasů. Na hřištích soupeřů, kde odehrál větší porci střetnutí, se Dvorákům, až na výjimku, vůbec nedařilo. Na domácím hřišti družstvo nepodávalo špatné výkony. Právě na výkonech v zápasech proti Třeboni, Karviné, Dukle nebo v Kopřivnici je třeba stavět. Z porážek je třeba se poučit, neboť získávání zkušeností určitě nekončí.

Měsíc únor, to bude čas, kdy se bude rozhodovat. Dvoráci na svém hřišti přivítají Kopřivnici, Přerov, zajíždějí do Třeboně a nakonec se ve Strži představí Frýdek-Místek.

Jestliže se v těchto zápasech podaří uspět, pak by pozice Dvora po základní části nemusela být, z pohledu vyhnutí se baráži, beznadějná. Cílem pro zbytek základní části je posbírat co nejvíc bodů a nevstupovat tak do následujícího play out z posledního místa – tudíž s nulovým bodovým bonusem.
Tým se od 4. ledna poctivě připravuje. Jarní část Zubr extraligy začíná pro tým trenérů Hrachy a Šulce 6. února domácím zápasem s Kopřivnicí.

MUŽI B

Obhájce prvenství ve Východočeské lize, 1.HK Dvůr Králové B, začne svoje odvetná utkání podstatně déle než A–tým. V podzimní části měl tým, vedený koučem Schmidtem, dvě tváře.

V domácích zápasech předváděli Dvoráci pěknou, moderní házenou a své soupeře doslova deklasovali. Na hřištích soupeřů už to však nebylo úplně ono. Velká škoda je hlavně zbytečné porážky v Pardubicích, která může v konečném účtování hodně mrzet. Nicméně mladý tým, který je doplněný o zkušené borce, ukázal, že se s ním musí rozhodně počítat. Důkaz je v podobě startů Černého, Etricha a Šimka v extralize, kde tito mladíci nezklamali.

MLADŠÍ DOROST

Tým dorostenců si vybral na podzim kopec smůly. Již tak úzký kádr kosilo jedno zranění za druhým a družstvu tak vypomáhali starší žáci více než se čekalo. I přes tyto problémy však Dvůr sehrál dobré zápasy, bojoval a připsal si i jednu výhru. Jestliže se týmu na jaře vyhnou zranění, výsledky se jistě dostaví.

ŽÁCI

Povedený podzim s nešťastným vrcholem mají za sebou starší žáci Dvora. V krajské soutěži předváděli velmi dobré výkony, v tabulce jsou na druhém místě a na jaře to bude s Náchodem opravdová bitva o titul. Právě umístěním po podzimní části si žáci premiérově vybojovali účast v celorepublikové žákovské lize. Pro celý tým to byla velká motivace a hráči se také poctivě na tuto akci připravovali. Účast v ní ale dopadla více než nešťastně.

Soutěž začínala pro Dvoráky turnajem na palubovce Dukly Praha 4. Tým dokázal dvakrát vyhrát, což by samo o sobě na postup do dalšího turnaje bohatě stačilo. Stala se však chyba, hráči neměli povinné zdravotní prohlídky, a tak jim všechny duely byly kontumovány v jejich neprospěch. Tým tak skončil na poslední pozici a do dalšího kola nepostoupil.

Cíl do jarní části je jasný. V odvetných zápasech nastřádat tolik bodů, aby z toho na konci bylo první místo. Také mladší žáci mají za sebou podařený podzim. V tabulce okupují, společně s Jičínem, čelo. Právě s tímto rivalem sehráli velmi pohledná utkání a pravděpodobně se mezi nimi rozhodne o tom, kdo na konci sezony skončí v tabulce na nejvyšší příčce.

PŘÍPRAVKA, MINIŽÁCI

I královédvorské nejmenší naděje se na podzim činily a činit se budou i na jaře. Opět se zapojí do turnajů v malé házené (4+1). Nábor hráčů stále probíhá, proto rodiče neváhejte. Informace o trénincích, na které můžete svou ratolest přivést, aby si házenou vyzkoušela, najdete na klubovém webu – www.1hkdk.cz.

ŠKOLNÍ LIGA

Zdárně probíhá další ročník školní ligy. Do soutěže jsou zapojeny všechny ZŠ ze Dvora a tato klání jsou stále velice populární. Školní liga objevuje neustále nové talenty a nejinak tomu bude i v roce 2010.